Uluslararası Metot Paylaşım Atölyeleri
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Uluslararası Metot Paylaşım Atölyeleri

0

Toy Gençlik, Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yaygın Eğitim Metotları çalışmalarına devam ediyor. 

Sizlerde 21 Mart 2021 tarihinde saat: 16:00 – 18:00 arasında Uluslararası Metot Paylaşım Atölyelerine katılabilirsiniz. Yapılacak olan etkinliğin dilinin İngilizce olduğunu hatırlatalım. 

Atölyede Bizi Neler Bekliyor

Milenyumun başından 2014 senesine kadar geçen süre içerisinde dünyada üretilen kıyafet sayısının ikiye katladığını biliyor muydunuz? Bu konunun altını çizen ve fiyat bakımından artışın sadece %10’larda kaldığını belirten ToyGençlik moda endüstrisindeki çevre kirliliği ve sömürü problemleri ile nasıl mücadele edilebileceğini ve mücadele ederken hangi yaygın eğitim metotlarının kullanılabileceğini masaya yatıracak.

Sürdürülebilirlik Eğitimlerine Devam

Bu sene ikincisi düzenlenen metot paylaşım atölyelerinde moda konu başlığında sürdürülebilirlik konuşulacak. Tekstil sektöründe karşımıza çıkan kirlilik, emek sömürüsü ve israf konularına dikkat çekmeyi amaçlayan atölyeye sizlerde dahil olabilirsiniz. 

Yavaş Moda Konusunun Yaygınlaştırılması

Hızlı tüketim alışkanlığının emek sömürüsünü artırdığını söyleyebiliriz. Bu bakımdan sürdürülebilir ve yavaş gelişen moda programı hakkında detaylı bilgiye sahip olmak adına sizler de bu atölyelere dahil olabilirsiniz. 

Aynı zamanda bu atölye içerisinde sizin ve ekibinizin belirlediği konu başlıklarının da tartışılmasını isterseniz doğrudan iletişim kurabilirsiniz. 

Eğitim Ne Zaman ve Nerede Yapılacak

Etkinliğe katılmak için burada bulunan linki tıklayabilirsiniz. Etkinliğin tarihi olan 21 marttan önce kayıt yaptırmanız gerektiğinin altını çizelim. Aynı zamanda etkinlik dili olarak İngilizce belirlendiği için kayıt formu da İngilizce: bit.ly/msfashion

Diğer çalışmaları hakkında bilgi sahibi olmak ve yeni çalışmalarına dahil olmak isterseniz Toy Gençlik Derneği instagram hesabını takip edebilirsiniz. Yaptığı çalışmalar ve düzenli olarak verdiği eğitimlerle kesinlikle Toy Gençlik Derneği resmi internet sitesine göz atmanız gerektiğini belirtmiş olalım.

İnstagram: https://www.instagram.com/toygenclik/

Resmi Adresi: https://www.toygenclik.org/ 

Yorum Yap