Genelden Yerele Kadın Girişimciliği Söyleşisi Başlıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Genelden Yerele Kadın Girişimciliği Söyleşisi Başlıyor

0

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, IntegrEUtor Jean Monnet Modül Projesi kapsamında 9 Mart Perşembe günü saat 14.00’te online ortamda söyleşi ile girişimciliğe dair konular hakkında konuşulacak ve Genelden Yerele Kadın Girişimciliği konusunu ele alınacak. Söyleşi için konuk olarak online ortamda kendi bilgilerini aktaracak olan kişi, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazan Yelkikalan olacak.

Söyleşi, “Genelden Yerele Kadın Girişimciliği: BİKAD- Biga Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi Örneği” ile kadın girişimcilere dair katılımcılara gerekli olan tüm detaylara yer verecek şekilde değinilecek. Prof. Dr. Yelkikalan, BİKAD örneği ile online olarak toplantıda yer alan kadın girişimcilere, kendi yaşamış olduğu girişimcilik tecrübelerini anlatacak. Bu sayede kendisini dinleyen kadın girişimcilerin de ileriki süreçte fayda görmelerini hedeflerken, girişimciliğe dair AB hibe fonları ile ilgili gerekli bilgilerin katılımcılara aktarılması ile de bilgi akışı sağlanacak.

Söyleşide tecrübelerini paylaşacak olan Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazan Yelkikalan, kadın girişimcilerin iş hayatında daha etkin rol almasını ve fırsatları yakaladıkları zaman tereddüt etmeden işe koyulmaları gerektiğini bildirerek, vermiş olduğu motivasyon ile kadın girişimcilerin iş hayatında daha fazla yer almasını hedeflemektedir. Söyleşide yer alan katılımcılar, kadın girişimciliği ile ilgili bilmeleri gereken ve ileride kendilerinin çok daha iyi yerlerde olmalarını sağlayacak önemli detayları öğrenebilecekler.

Söyleşi, IntegrEUtor Jean Monnet Modül Projesi’nin bir parçası olarak düzenleniyor. Proje, Avrupa Birliği’nin (AB) kültürel ve politik bütünleşmesini desteklemek amacı ile yürütülmektedir. Bu doğrultuda, ihtiyaç duyulabilecek ve iş hayatında karşılaşılabilecek her türlü durum değerlendirilecek ve söyleşiye katılan girişimcilerin bakış açılarını genişletmeleri sağlanacaktır.

Söyleşiye katılmak isteyen girişimciler ilk olarak forum üzerinden kaydolmak zorundadırlar. Forumda yer alan bilgileri doğru bir şekilde dolduran kişilerin toplantıya katılma başvurusu onaylanacaktır. Başvuru formunu doldurmak ve söyleşide değinilecek olan önemli konular ile kendinizi geliştirmek istiyorsanız, buraya tıklayarak form içerisinde size yöneltilen sorulara doğru yanıtlar vererek, formun son kısmında yer alan gönder kısmına basmanız yeterli olacaktır. Uygun görülen katılımcılara söyleşiden önce gerekli bilgiler verilecektir.

Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazan Yelkikalan’ın yer alacağı söyleşi sayesinde eğer siz de bir kadın girişimci adayı veya hali hazırda kadın girişimciyseniz, söyleşiye katılarak iş hayatına dair önemli bilgileri edinebilir ve daha sağlam adımlar ile girişimlerinize devam etme şansını elde edebilirsiniz.

Yorum Yap