Oyun Dünyasının Geleceğini Kodlama Zamanı |Turkcell Geleceği Yazanlar
 1. Ana Sayfa
 2. Eğitim / Burslar

Oyun Dünyasının Geleceğini Kodlama Zamanı |Turkcell Geleceği Yazanlar

0

Türkcell Geleceği Yazanlar Hakkında

Turkcell Geleceği Yazanlar oyun geliştirme alanında, büyük değişim ve dönüşümlere önayak olmuştur. , Arıkovanı ve Game Factory yardımı  ile harekete geçilecektir. Gameventure projesine olanak sunan Turkcell Geleceği Yazanlar; oyunlarını geliştirmek ve sektöre giriş yapmak isteyen, 18 yaş üzeri herkes içindir! Proje sahiplerinin, Gameventure projesine katılarak ihtiyaç duyduğu tüm desteğe erişmesine olanak sağlanacaktır. 

 • Eğitim Fazı- Geleceği Yazanlar
 • Hızlandırıcı Faz  Gamefactory
 • Fonlama Arıkovanı
 • Eğitim Fazı

Ülkemizin en kapsamlı yazılım topluluğu olan  Geleceği Yazanlar’da eğitimleri al, oyun dünyasının geleceğini sen kodla!

Tüm herkes tarafından biline ve en gelişmiş yaygınca kullanılan oyun motoru Unity ile programlama dili C#’ ı adım adım öğren, eğitimleri tamamladıktan sonra pek çok platformda çalışabilecek 2D oyunlarını hayata geçir! 

4 modülden oluşan eğitimde programlamanın en temelinden başlayarak kodlama dünyasında emin adımlar atmak ister misin?  ilk oyununu geliştirebilecek seviyeye gel ve hemen sertifikanı al. 16 saat sürecek eğitimin ardından 2D oyunlarında sektöre adını altın harflerle yaz! 

İşte kendi oyununu ve kurallarını yazmaya hazırsın! 

Bunların üstüne bonus eğitim modülü ile farklı oyunların ilgili olduğu cihazlarda nasıl çalıştığını ve reklam entegrasyonunun nasıl gerçekleştirildiğin öğrenmek senin elinde. Hızlandırıcı kısma geçmeden hemen önce Unity 101 sertifikası edinmelisin.

 Unity 101 sertifikası almak adına, eğitime aşağıdaki linkten ulaşabilirsin! https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/konu/egitim/unity-101-visualstudiovec/unityebaslarken 

 • Hızlandırıcı Faz

Artık kendi oyununu yazabilecek hale geldin. Gerekli teknik bilgin de var iken şimdi sıra hızlandırıcı fazda kuluçka merkezi Game Factory’nin sunduğu desteklerden faydalanmaya ne dersin?

Game Factory çatısı altında danışmanların ve mentorlarından bizzat destek alarak bütün etkinliklere katılma ve deneyimleriyle seni besleyecek diğer ekiplerle tanışma fırsatı yakala!

 • Fonlama Fazı

Oyunun hazır vaziyette olduğunda kaynak yaratma anlamında bir miktar sıkıntı çıkacak olursa, hemen sakinleşmelisin çünkü yanılıyor olabilirsin. Türkiye’nin kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, tam da düşünceliyken seni bu alandan sıyıracak ve itici bir güç olacak. Fonlama fazı aşamasında ihtiyaç duyduğun maddi kaynağı yaratmana destek olacak.

Sende projeni hazır hale getirdiğinde; Arıkovanı’nın profesyonel kadrosu eşliğinde, lansmanını yap ve projeni daha büyük kitlelere duyurmak için destek al!

Oyunun herkesin dikkatini çekerken, hedefine ulaştın sayılır. Kendi kanıtlama vakti. Oyununu yayınlayıp, milyonlara ulaşmaya hazır mısın? 

Kendi oyununun kahramanı olmak için Başvuru Tarihleri

3 Aralık – 26 Şubat

Programa başvurabilmek için gerekli koşullar aşağıda belirtilmiştir:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • En az lise mezunu olmak,
 • Geleceği Yazanlar Unity 101 Sertifikası’na sahip olmak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yap