Android İçin En İyi 4 Çeviri Uygulaması
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Android İçin En İyi 4 Çeviri Uygulaması

0

Öğrenciler, çalışanlar ya da yabancı dili yeterli seviyede olmayan herkes için çeviri uygulamaları hayat kurtarır. Özellikle de aktif olarak yabancı kaynakları kullanan kişiler için sağlam bir çeviri uygulaması şarttır. Dil pratiği yapmak, birileri ile konuşmak, yabancı kaynaklardan araştırma yapmak gibi sebeplerle çeviri uygulaması kullanabilirsiniz.

1 Google Çeviri

100’den fazla dil için çeviri sunan bu uygulama metin, ses, konuşma, fotoğraf ya da el yazısı çevirmektedir. Anında kamera çevirisi sağlaması ile de diğer uygulamalardan üstündür. Kişisel kullanım için uygundur.

 

2 Microsoft Translator

60’dan fazla dilde çeviri sunar. Ses, konuşma, metin, fotoğraf gibi materyallerin hepsinde bu diller için çeviri özelliği yoktur. Birden fazla kişinin katıldığı görüşmede çeviri sağlanmaktadır. Anında kamera çevirisi yoktur. Daha çok ticari ve akademik kullanım için uygundur.

 

3 Yandex Çeviri

90’dan fazla dilde çeviri sağlar. Ses, konuşma, fotoğraf çevirileri bütün diller için bulunmaz. Yazarken ve konuşurken gerçek çeviri teknolojisi kullanılır. Yani kelimeler kullanımına göre anlam değiştirir.

 

4 Naver Papago

Kore arama motorlarının kullandığı bu uygulama 13 dilde çeviri sağlar. Doğu Asya dillerinde çeviri yapmak isteyenler için uygundur. Telefon uygulaması ile entegre çalışarak anında çeviri sağlar. El yazısı çeviri özelliği diğerlerine göre daha çok gelişmiştir.

Yukarıdaki çeviri uygulamaları gayet başarılıdır. Ancak seçim yaparken asıl kriter sizin ihtiyaçlarınızdır.

Yorum Yap