BECERİ AÇIĞININ AZALTILMASI HIZLANDIRMA PROGRAMI
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

BECERİ AÇIĞININ AZALTILMASI HIZLANDIRMA PROGRAMI

0

Covid-19 Küresel salgının hızlandırdığı dijital dönüşüm ile değişen istihdam dinamikleri ve işgücü pazarında ortaya çıkan arz talep dengelerini de dikkate alarak Dünya Ekonomik Forumu(WEF), ‘’Beceri Farklarını Kapatma Hızlandırıcı Modeli’’ tasarlamıştır. Modelde hedeflenen, kamu-özel sektör iş birliği ile söz konusu değişimin yönetimidir. Beceri setleri; aktif öğrenme, yaratıcılık, tasarım odaklı düşünme, karmaşık problem çözme, liderlik ve sosyal etki vb. şekilde sıralanmaktadır. Bu program ile WEF;  sistem analizi araçları, beceri kılavuzları ve küresel öğrenme ağı aracılığıyla sürekli bir destek mekanizması ile uluslararası bir paylaşım ortamı sunmaktadır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birlikte sektör temsilcisi eş başkanlarla programın yürütülmesi bu alanda devam eden çalışmaların bütünlüğünü sağlayacak; yapılacak analizler sayesinde yeni başlatılacak çalışmaları ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya koyacaktır. Bu şekilde ülkemizde beceri temelli eğitim ve iş kültürünün oluşturulmasına ortam sağlanması beklenmektedir.

Beceri Açığının Azaltılması Hızlandırma Programı Açılış Toplantısı 30 Haziran 2021’de Saat:10.00-16.00’da gerçekleştirilecektir.

Programda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Vedat BİLGİN, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa VARANK, Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk, Dünya Ekonomik Forumu Genel Müdürü Sn. Saadia ZAHİDİ ile kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri yer alacaktır.

Daha Fazlası İçin:  www.geleceginbecerileri.com

Yorum Yap