‘’İnternet Medyası ve Haberciliği’’ Çalıştayı Açılış Oturumu
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

‘’İnternet Medyası ve Haberciliği’’ Çalıştayı Açılış Oturumu

0

İnternet Medyası; gündemi anlık takip edebilmeye olanak sağlayan, yalnızca internet ortamında yapılan haber yayınıdır. Genel olarak ücretsiz ve internet olanağı mevcut her yerden erişim sağlanılabilmesiyle büyük rağbet görmektedir. Mobil uygulamalarıyla anlık olarak, gelen bildirimlerle bilgilendirmesi de başka bir cazip yanıdır. Bunun yanı sıra reklam verenlerin de tercihi yeni teknoloji oluyor.

Habercilikte en önemli ilke güvendir. Fakat internet haberciliğinde hızlıca bilgilendirme amacıyla eksik veya yanlış bilgi verme ihtimali de yükselmektedir. Bunun ışığında bir haberi birçok farklı kaynaktan okumak ya da güvenilirliğinden emin olunan kaynağa direkt başvurmak mantıklı olan bir yoldur.

Öte yandan internet haberciliğinde olması gereken özellikler önceden de belirtildiği gibi güven başta olmak üzere; tarafsızlık, 5N1K sorularına cevap niteliğinde hazırlanmış metinler, aktarılan bilgilerin doğru ve eksiksiz olması, haber değeri taşıması vb. olarak sıralanabilir.

Yukarıda bahsedilen konulara ek olarak internet medyasının tüm yönleriyle ele alınacağı ‘’ İnternet Medyası ve Haberciliği’’ Çalıştayı Açılış Oturumu, 29 Haziran 2021’de Saat: 10.00’da İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenecektir.

Açılış konuşmasını İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un yapacağı programa katılabilirsiniz.

Bilgi İçin: www.iletisim.gov.tr

Yorum Yap