SEN GENÇSİN, GÜÇ SENSİN!
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

SEN GENÇSİN, GÜÇ SENSİN!

0

TOG destekli ‘’Sen gençsin, güç sensin’’ projesi; hayal kurmaktan vazgeçmeyen, azimle ve cesaretle çalışan girişimci gençleri desteklemek amacıyla oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesidir.

TOG nedir?

Toplum Gönüllüsü gençler, Farklılıklara Saygı, Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik, Yerel Katılım, Ekip Çalışması, Yaşam Boyu Öğrenme ve Girişimcilik ilkeleri doğrultusunda; gençlerin öncülüğünde, yetişkinlerin rehberliğinde sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor.

Gençlik Merkezleri

TOG Gençlik Merkezleri’nde 15 – 25 yaşları arasında mahallelerde yaşayan gençlerin kişisel gelişimini destekleyen çalışmalar yapılmaktadır. Bu merkezler gençlerin birey olarak kendi özerkliğini kazanmasını, kendi fikirlerini hayata geçirmesini ve yaşamlarını iyileştirici yeni olanaklarla tanışmasını sağlamaktadır.

TOG aynı zamanda “Gençlik Merkezleri Programı” dahilinde gençlik merkezi kurmak isteyen yerel yönetimlere ve sivil toplum kuruluşlarına içerik desteği sunmakta, gençlik merkezleri arasında değişim programları yürütmekte ve yerel gençlik kuruluşlarını da desteklemektedir.

‘’Sen geçsin, güç sensin’’ Projesi Nedir?

‘’Sen gençsin, güç sensin’’ projesi; bilim, kültür/sanat, spor ve sosyal sorumluluk alanlarında hayallerinin peşinden koşan ve bu uğurda çaba sarf eden gençlere destek olmak amacıyla Eti ve TOG tarafından hayata geçirilen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Proje ile Türkiye’nin her köşesinde bilim, sanat, spor ve sosyal sorumluluk konularında fark yaratan, yaptıkları ve başarılarıyla ilham veren 15-25 yaş aralığındaki gençlere erişilmesi ve bu hikâyelerin görünürlüğünün artırılması hedeflenmektedir.

Alanında uzman jüri üyeleri tarafından yapılacak değerlendirmeler ile 4 kategoride belirlenecek toplam 16 gence proje kapsamında hibe ve mentorluk desteği sağlanması hedeflenmektedir.

Bu proje aracılığıyla desteklenen bir diğer gençler:

Ayşe Ece GÜLEN: Ayşe’nin hayali kansere karşı bağışıklık sistemini kullanmaya yönelik yeni tedavi stratejileri araştırmak.

Berfin DAĞ: Berfin’in hayali, dünya dışı yaşam için elverişli alanlara yönelik çalışmalar yapmak.

Emre CIRIK: Emre’nin hayali, engelli bireylerin iş arama problemlerine çözüm üretmek ve istihdama katkı sağlamak.

Bilgesu ALTUNKAN: Bilgesu’nun hayali, dünyanın petrol sektöründen sonra doğaya en çok zarar veren ve dönüştürülmesi çok zor olan kıyafet atıklarını değiştirmek.

Sen de bu projeye katıl, hayalini küçümseme!

Başvurular 9 Temmuz Cuma günü saat 23.59’da sona erecektir.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.tog.org.tr/projeler/eti-sen-gencsin-guc-sensin-projesi/

Başvuru Formu: https://form.jotform.com/TOG/SGGS-2021-Basvuru-Formu

 

Yorum Yap