YERSİS Projesi Tanıtımı İçin Webinar Düzenlenecek
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

YERSİS Projesi Tanıtımı İçin Webinar Düzenlenecek

0

Türkiye’de yer alan yerleşim sistemini ve yerleşimler arasındaki ilişkileri yeni dinamikler kapsamında tanımlamayı hedefleyen Türkiye’de Kentsel ve Kırsal Yerleşim Sistemleri YERSİS Projesi tamamlandı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olan Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafınca tamamlanan YERSİS Projesi’nin neticeleri kamuoyu ile paylaşılacak. Bu bağlamda, 24 Mayıs 2021 Pazartesi gününde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Eski Başbakan Yardımcısı ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in açılış konuşmaları yapacak. Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşları, üniversiteler, bakanlıklar, sivil toplum kuruluşları vb. Kurum ve kuruluşların katılımları olacağı bir webinar düzenlenecek.

YERSİS Projesi Paneli Yapılacak

Programda açılış konuşmalarının yapılmasının ardından başlangıçta ülke çapındaki 37 bin 36 köy, köyden mahalleye dönüşmüş olan yerleşim birimi, belde ve beldeden mahalleye dönüşmüş olan yerleşim yerinde yapılan tanıtım sunumu yapılacak. İkinci kısımda ise 997 tane yerleşim biriminde yapılmış olan YERSİS Tanıtım Sunumu gerçekleştirilecek. Programın panel kısmında da YERSİS projesi çıktıları ve bu çıktıların kullanım alanlarına dair bildiriler sunulacak. Kapanış bölümünde de bu araştırmayla alakalı olarak katılımcılardan gelen sorular cevaplandırılacak.

Detaylı bilgi ve katılım için tıklayın.

 

İnstagram adresi

 

Yorum Yap