İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Uluslararası Ayrımcılık Konferansı Başvuruları Başladı

Uluslararası Ayrımcılık Konferansı Başvuruları Başladı
+ - 0

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu desteği ile organize edilen Uluslararası Ayrımcılık Konferansı için başvurular alınmaya başladı. Farklı günlerde gerçekleşecek oturumların ilki 24 Ekim’de başlayacak. Oturumlarda İngilizce-Türkçe çevirinin yanı sıra simultane işaret dili çevirisi de yapılacaktır.

Amaç Ayrımcılıkla Mücadeleyi Sürdürülebilir Kılmak

Ayrımcılıklar ile mücadele eden 3 farklı derneğin ortak çabası ve Avrupa Birliği desteği ile ayrımcılıkla mücadele için uluslararası bir konferans düzenleniyor. Konferansın temel amacı ayrımcılıkla mücadele etmeyi sürdürülebilir kılmak olacak. Konferans ırk, din, cinsiyet, inanış, cinsel eğilim gibi tüm konularda ayrımcılığın önüne geçmeyi hedefliyor.

Oturumlara akademik camiadan sivil toplum gönüllülerine kadar pek çok kişi katılacak. Elde edilecek çıktılar ile ayrımcılıkla daha sistematik bir mücadelenin yapılması sağlanacak. Paylaşılan bilgi ve deneyimler sahada uygulanma imkanına da kavuşacaktır.

Önerilen Yazı
Lise Anılarına Göre Senin Için İdeal Meslek Ne? Testi Çöz Ve Öğren!

Kayıtlar Nasıl Yapılacak?

Kayıtlar oturum zamanı gelmeden önce online bir şekilde yapılacaktır. Aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden yapılacak başvurularda bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz önem arz etmektedir. Ayrıca konferansın tüm oturumlarına katılıma hakkı olmadığını da belirtmek gerekir.

Kayıt İçin Tıkla

Yorum Yap