Hayrettin Karaca’nın Yolundan Koş 
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Hayrettin Karaca’nın Yolundan Koş 

0

27-28 Mart 2021 İstanbul Sanal Yarı Maratonu 

Ağaç Kardeşliği Projesinde, Şimdiye Kadar Neler Yapıldı?

Ağaç kardeşliği proje kapsamında yetmiş altı ilimizdeki 23 bin çocuğa tam 4 sene içerisinde ulaşılmıştır. 

  • 2016 ve 2018 yıllarında Çanakkale- biga da,
  • 2017 yılında Balıkesir -bandırma da,
  • 2019 ve 2020 yılında Edirne de olmak üzere; beş adet Ağaç Kardeşliği Hatıra Ormanı çalışması yapıldı. 

Ortalama olarak 23 bin çocuğun kendi elleriyle dikmiş olduğu fidanlar da dahil olmak üzere, toplamda ağaç kardeşliği hatıra ormanı içerisinde 57 bin toprak fidan ile buluştu… 4532 gönüllü,  Ağaç kardeşliği projesi için yardımseverlik koşusunda yer alarak iyilik peşinde koştu!

Proje için iyilik peşinde koşan 4532 gönüllü koşucumuz şimdiye kadar toplamda 2.841.735 TL kaynak meydana getirerek projeye değer kattı!

Ağaç Kardeşliği Projesi

Çocuklarımızın doğada deneyim kazanarak ve yaşayarak öğrenmesine destek olan ağaç kardeşliği projesi; kişilerin tabiat ana ile ilişkisinin azalmasını önlemek amacıyla “Ağaç Kardeşliği Hatıra Ormanları”nın oluşturulmasına ortam sunmuştur. Doğa ile bu denli iç içe olup, onu korumamak ise olmaz… Platform aynı zamanda erozyonla mücadeleye katkı sağlamaktadır. 

İstanbul Maratonu Sanal koşu projesi 1470 koşucu ile rekorlara imza atılmıştır. Toplamda 872 bin 22 Türk lirası bağış,  17.387 bağışçı tarafınca toparlanmıştır.bu proje sayesinde tam altı bin çocuğumuz Ağaç Kardeşliği Projesi’nden faydalanacaktır. Sivil toplum kuruluşunun bir nevi kaynak yaratma metodu olan yardımseverlik koşusu; 2013 senesinde TEMA Vakfı tarafınca Adım Adım projesi kapsamında desteklenmiştir.

İstanbul Maratonu Sanal koşu projesi koşucuları önce en yakın çevreleri olan ailelerine, akabinde arkadaş ve tanıdıklarına göndermiş oldukları e-posta ve mesajlarla projeye olan desteklerini hissettirmişlerdir. Aynı zamanda STK lar için, bağış çağrısında bulunmuşlardır.

42. İstanbul Maratonu Sanal Koşu’sunda TEMA vakfı için koşun!

Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanı’nda çocuklar adına fidanlar yeşersin. Hayrettin Karaca minnetle anılırken; Ağaç Kardeşliği büyüsün!

Sanal koşuya kayıt yaptırmak ve Ağaç Kardeşliği projemiz kapsamında koşmak için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz: 

https://www.instagram.com/temavakfi/

[email protected]

0212 291 90 90 – 1181

Yorum Yap