Güçlü Ucim Güçlü Çocuklar
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Güçlü Ucim Güçlü Çocuklar

0

Uraz Kaygılaroğlu öncülüğünde birçok ünlü isim, 23 Nisan tarihi Cuma akşamı, saat 20.30’da çocuk istismarına dikkat çekmek amacıyla  Instagram üzerinden büyük bir kampanya başlatmayı planlıyor. Çocuk istismarı ile mücadele dahilinde pek çok şehirde eğitimler yapan, dava ve proje yürüten UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin sözcüsü olarak bilinen ünlü oyuncu Uraz Kaygılaroğlu, instagram hesabından canlı yayın yaparak; derneğin yürüttüğü “Güçlü UCİM, Güçlü Çocuklar” kampanyası için destek çağrısı yapacak. Bu destek çağrısı aracılığıyla banka hesapları ve SMS yolu ile 8246 numarası üzerinden bağış yapılmasını talep edecek.

Ünlü oyuncu Uraz Kaygılaroğlu, bu proje kapsamında UCİM İzmir İhmal ve İstismarı Önleme Merkezi’nde mağdur çocukların aileleriyle tanışmıştık. Sonrasında onların yaşadığı zorlukları bizzat kendi ağızlarından dinledi ve  akabinde de çocukların yaşadığı zorlukları anlatan  bir kısa film hazırlandı. Bu kısa filmler 20 Nisan’da sosyal medyada yayınlanmıştır. Ardından da çocuk istismarını önlemek amacıyla farkındalık kampanyası başlatılmaya karar verildi. Bu kampanya dahilinde, istismarın herkesin başına gelebileceğine dikkat çekilmesi amaçlanıyor. Ayrıca istismarın hem eğitimlerle hem de ailelerin bilinçlendirilmesi ile önlenebilir olduğu anlatılacak .Ülkenin 7 bölgesinde 16 şehrinde kurulacak olan temsilciliklerde istismar ve ihmali önleme faaliyetlerini güçlendirmeyi amaç edinen UCİM; bugüne kadar binlerce çocuğa ulaşım sağlamış, aynı zamanda eğitimler düzenleyerek farkındalık oluşturulmasına da katkı sağlamış bir dernek olarak bilinir.

Kampanyaya dahil olacak diğer ünlü isimler ise; Özge Özpirinçci, Cem Yılmaz, Doğa Rutkay, Edis, Enis Arıkan, Ezgi Mola, Gupse Özay, Gülse Birsel, Kerem Bursin, Sarp Apak, Ekin Beril, Melikşah Altuntaş, Berrak Tüzünataç, Ceyda Düvenci, Demet Evgar, Demet Özdemir, Berkcan Güven ve Şebnem Bozoklu şeklindedir.

Canlı yayın İnstagram adresi: https://instagram.com/urazka?igshid=102yjd2rciwrh

Yorum Yap