35’inci İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Etkinlikleri, Çevrim İçi Yapılacak
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

35’inci İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Etkinlikleri, Çevrim İçi Yapılacak

0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 35’inci İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Haftası etkinlikleri, 4 ile 6 Mayıs 2021 tarihleri arasında ‘Pandemi Sürecinde İSG’de Etkin İşbirliği’ temasıyla çevrim içi bir şekilde gerçekleştirilecek.

Bakanlık tarafından yapılmış olan yazılı açıklamaya göre, 35’inci İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nın teması, ‘Pandemi Sürecinde İSG’de Etkin İşbirliği’ olacaktır. Etkinlikler, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilecek.

‘Pandeminin İSG Çerçevesinde Çalışma Hayatına Etkileri’, ‘İSG’de Etkili İletişim’, ‘İSG’de Bilişim Uygulamaları’, ‘Acil Durum Yönetimi’, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Hukuku’, ‘Kamuda İSG’, ‘İSG Genel Müdürlüğünün Vizyonu’, ‘İş Sağlığı ve Meslek Hastalıkları’, ‘İSG’de Teknik Yaklaşım ve Yöntemler’, ‘Pandemide Güçlü İşbirliği ve İyi Uygulamalar’ başlıklarına sahip olan oturumlarda uzman kurum ve kuruluşların temsilcileri bir araya gelecekler. Ayrıca Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği otoritelerinden yöneticilerin de misafir olacağı ‘Küresel Zorluklar, Küresel Çözümler: Pandemide İşyerlerinde Sağlık ve Güvenliğin Tesis Edilmesi’ başlıklı uluslararası panel de gerçekleştirilecektir.

Pandemi sebebiyle iptal edilmiş olan 10’uncu Uluslarası İSG Kongresi’nde ‘Güçlü İletişim, Güvenli İşyeri’ temasıyla alınacak başvuruların sonucunda ödüle hak kazanan kişiler açıklanacak ve ‘Türkiye’nin İSG Ödülleri’nin tanıtımı yapılacak. Her sene yerli ve yabancı ortalama 3 bin 500’e yakın katılımcının takip ettiği bu programda 45 tane konuşmacı, tecrübelerini paylaşacak. 10 tane oturum ve 1 tane uluslararası panele ek olarak 9 tane sanal salonda ‘Uzmanlarımız Sizlerle’ etkinlikleri düzenlenecek. Katılımcılar, çalışma hayatında iş sağlığını ve güvenliğini öncelik alan etkinliklere isteyen herkes katılım sağlayabilir.

Detaylı bilgi ve başvuru formu için: isghaftasi.ailevecalisma.gov.tr

İnstagram adresi: https://instagram.com/misgeptr?igshid=purvmfenv7s6

Yorum Yap