Ahbap Sahneye Ses Ver Başvuruları Açıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Hibe Duyuruları

Ahbap Sahneye Ses Ver Başvuruları Açıldı

0

Kovid 19 döneminde çalışmaya ara veren müzik ve sahne çalışanlarına destek amacıyla başlatılan sahneye ses ver etkinliği için başvurular alınmaya başlandı. Etkinlik kapsamında 27 Ekim’de Harbiye Açık Hava’da bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte pek çok sanatçı sahne aldı. Bu sahnelerden elde edilen gelir ise bağışlanmak üzere toplandı. Şimdi ise bu bağışın yerine ulaşması amacıyla başvurular alınmaktadır.

Ahbap kurucusu olan sanatçı Haluk Levent önderliğinde yapılan etkinlikten elde edilen gelir ise müzik ve sahne emekçilerine bağış olarak gönderilecektir. Bu bağıştan yararlanmak isteyenler için başvurular alınmaya başlamıştır.

Kimler Başvurabilir?

Covid 19 pandemisi öncesinde müzik ve sahne sektöründe çalışmış olan kişiler başvuru yapabilir. Pandemi döneminde işini kaybeden, çalışamayan, ücretsiz izne çıkarılan, çalışsa bile maddi sıkıntıya düşmüş olan kişiler desteklenecektir. Başvurular alındıktan sonra objektif bir şekilde değerlendirilerek maddi destekte bulunacak kişiler belirlenecektir. Yardım almaya hak kazanan kişilerin banka hesaplarına ödemeler gönderilecektir.

Başvuru yapmak isteyenler için başvuru süresi başlamıştır form doldurarak başvurmak mümkündür.

Başvuru İçin Tıklayın

Yorum Yap