Sivil Toplum İçin Destek Vakfı Çocuk Fonu Başvuruları Açıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Hibe Duyuruları

Sivil Toplum İçin Destek Vakfı Çocuk Fonu Başvuruları Açıldı

0

Sivil toplum için destek vakfı ile Turkey Mozaik Foundation işbirliği ile hayata geçirilen Çocuk fonu 2020 için başvurular alınmaya başladı. Fon kapsamında çocukların ihtiyaçlarını tespit etme ve giderme, çocuk haklarını temin etme, çocukların eğitime ulaşmasını sağlama, şiddetten korunmaları, teknoloji okuryazarlığının geliştirilmesi gibi konularda yapılan projeler bu fon ile finansa edilecektir.

Başvuru Şartları

Türkiye’de kurulan dernekler, vakıflar ve kooperatifler ile kar amacı gütmeyen diğer kurumlar bu fondan yararlanmak için başvuru yapabilir. En az 1 senedir tüzel kişiliğe sahip olmak gerekir. 2019 yılı gelirleri en az 30 bin TL ve en fazla 1 milyon 500 bin TL olmalıdır. Tüzel kişiliklerin faaliyet alanı çocuklar olmalıdır. Fondan yararlanacak olan kişilere 75 bin TL hibe verilecektir.

Başvuru Süresi ve Usulü

STDV 2020 çocuk fonu tarafından 14 Ekim 2020 tarihinde hibe detayları ilan edilmiştir. Başvuru yapmak isteyen kişiler 6 Kasım 2020 tarihine kadar başvuru yapmalıdır. Bilgi almak ve başvuru yapmak için http://siviltoplumdestek.org/cocuk-fonu/ adresi ziyaret edilebilir. Form doldurmak suretiyle başvurular yapılacaktır.

Değerlendirme ve ön eleme 9-13 Kasım 2020 tarihinde yapılacaktır. Ön elemeyi geçen adaylar 16-23 Kasım 2020 tarihleri arasında komite tarafından incelenecektir. Hibe almaya hak kazanan kuruluşlar 24-27 Kasım 2020 tarihinde ilan edilecektir. Hibeler ise Aralık 2020 itibariyle verilmeye başlanacaktır.

Yorum Yap