Çocuk Fonu 2020 Başvuruları Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Hibe Duyuruları

Çocuk Fonu 2020 Başvuruları Başladı

0

Çocuk haklarının savunulması ve ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan Çocuk fonu 2020 başvuruları alınmaya başlandı. Bağışçıların desteği ve STK’ların çalışmaları ile kurulan fon sayesinde çocukların geleceği için yatırım yapılacaktır. pandemi döneminde eğitim hayatına devam eden çocuklar için alınması gereken önlemler ve ihtiyaçlarının giderilmesi için fon kullanılacak.

Başvuru Şartları

Çocuk fonundan verilecek olan hibe programına şu kuruluşlar başvuru yapabilir:

  • Türkiye’de kurulan ve tüzel kişiliğe sahip dernek, vakıf ve kooperatif gibi kar amacı gütmeyen kurumlar başvurabilir.
  • En az 1 yıldır tüzel kişiliğe sahip olunmalı ve sahada aktif faaliyette bulunulmalıdır.
  • 2019 yılı gelirleri 30.000 TL ile 1.500.000 TL olmalıdır.
  • Kuruluşun faaliyetinin odağında çocuklar olmalıdır.

Yukarıdaki şartları sağlayan STK’ların başvurusu kabul edilecek ve içlerinden seçilen sınırlı sayıda tüzel kişiliğe hibe verilecektir. Hibe olduğu için verilen destek geri ödemesizdir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Teknoloji Girişimcilerine TÜBİTAK’tan 200 Bin Liralık Hibe Desteği

Başvuru Süresi ve Şekli

Çocuk fonundan hibe almak için başvuru yapan STK’lar fondan en fazla 75 bin TL destek alabilecektir. Başvuru yapmak isteyen kuruluşlar başvuru formunu doldurmalıdır. Son başvuru tarihi 6 Kasım 2020 Cuma günü saat 18.00’a kadardır.

Çocuk fonu hibe başvurusu yapmak isteyen kişiler http://siviltoplumdestek.org/basvuru-formlari/ adresinden form doldurmak suretiyle başvuru yapabilecektir. Başvuru formu 6 bölümden oluşur ve her bölüm eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Başvurusu kabul edilen STK’lar evrak teslimi ile şartları sağladıklarını ispatlamalıdır.

Yorum Yap