TAP Vakfı 1 Aralık Gençlik Fonu Başvuruları Başladı
  1. Anasayfa
  2. Proje, Hibe ve Fonlar

TAP Vakfı 1 Aralık Gençlik Fonu Başvuruları Başladı

0

Gençlerin üreme sağlığı hakkında bilgilenmesi ve haklarını güçlendirmesi için yapılan 5. Dönem 1 Aralık Gençlik Fonu için başvurular alınmaya başladı. 1 Aralık dünya HIV günü olduğu için fon ismini buradan almıştır.

Fonun Amacı Nedir?

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) tarafından hayata geçirilen 1 Aralık Gençlik Fonu ile gençlik örgütlerinin üreme sağlığı ve cinsellik konularında bilinçlenmesi, haklarının farkında olmasıdır. Ayrıca cinsiyet eşitliği öncelikli konulardandır. Uluslar arası standartlardaki hakların yaygınlaştırılması için faaliyet gösterir.

Gençlere yönelik cinsel yolla bulaşan hastalıklar, istenmeyen gebelikleri önleme, cinsel sağlık eğitimi gibi proje ve etkinlikler yapılacaktır. pandemi döneminden ötürü projelerin çoğunlukla dijital ortamda yapılması hedeflenmektedir.

Kimler Başvurabilir?

Gençlere yönelik olan bu etkinliklere gençlik yapılanmalarının başvuruları kabul edilecektir.

  • Üniversitelerde kayıtlı kulüpler
  • Ulusal/ uluslararası düzeyde çalışan gençlik kuruluşları
  • Ulusal/yerel sivil toplum kuruluşlarının gençlik kolları
  • Yerel gençlik kuruluşları
  • Kent konseylerindeki gençlik yapılanmaları
  • Yerel yönetimlerdeki gençlik birimleri

Ne Kadar Fon Verilecek?

1 Aralık Gençlik Fonu kapsamında her bir proje için en fazla 5 bin TL destek verilecektir. Bu destekler doğrudan nakit para olarak değil, proje için gerekli olan mal ve hizmetlerin temini şeklinde verilecektir.

Başvuru Koşulları

Fon için başvuru yapmak isteyenler 30 Ekim 2020 tarihine kadar 1 Aralık gençlik fonu başvurusu yapmalıdır. Başvurular info@tapv.org.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Bir gençlik grubu birden fazla fon için başvuru yapabilecektir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.