İzmir Depremi Acil Destek Fonu Başvuruları Alınıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Hibe Duyuruları

İzmir Depremi Acil Destek Fonu Başvuruları Alınıyor

0

30 Ekim 2020 tarihinde İzmir Seferihisar’da gerçekleşen depremden sonra STK’lar için destek fonu başvuruları alınmaya başlandı. Deprem sonrasında sahada faaliyet gösteren STK’lar ve çalışmalarını desteklemek için Turkey Mozaik Foundation işbirliği ile İzmir Depremi Acil Destek Fonu hayata geçirildi. Fondan yararlanmak isteyen STK’lar için başvurular açıldı.

Fona başvuru yapan STK’lar deprem projeleri ve sahada yürütülen çalışmalar hakkında proje sunacaktır. Bu projelerin hayata geçirilmesi için gerekli olan giderler ise fon tarafından karşılanacaktır. Fon bütçesinden 200 bin TL bütçe ayrıldı. Bu bütçe İzmir Depremi Acil Destek Fonundan STK’lar tarafından sahada tespit edilen acil ihtiyaçların karşılanması için verilecektir. Orta ve uzun vadede hayata geçecek faaliyetler desteklenecektir.

Başvuru Şartları

Başvuru yapacak STK’lar şu şartları sağlamalıdır:
• Tüzel kişiliğe sahip, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olmalı,
• Deprem sonrası ihtiyaçların giderilmesi için sahada aktif çalışmalı,
• Başvuru kapsamındaki faaliyetlerini saha araştırmasından sonra belirlediği ihtiyaçlara göre seçmiş olmalı,
• En az 70.000 TL ve en fazla 100.000 TL’lik detaylandırılmış bütçe ile başvuru yapmış olmalı,
• Başvurudaki faaliyetleri içeren zaman planı hazırlanmalı.

Başvuru Süresi ve Şekli

Başvuru yapmak isteyen kuruluşlar İzmir Depremi Acil Destek Fonu başvuru formunu doldurarak 11 Kasım 2020 Salı günü saat 10:00’a kadar göndermelidir. Başvuru formuna http://siviltoplumdestek.org/izmir-depremi-acil-destek-fonu/ adresinden ulaşmak mümkündür.

İzmir depremi çok yeni olduğu için acil yardım gönderilmesi gereklidir. bu nedenle başvuru basittir ve hızlı bir şekilde sonuçlandırılacaktır.

Yorum Yap