Yerel Gençlik Dernekleri Ağı Uluslararası İş Birliğine Başlıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Yerel Gençlik Dernekleri Ağı Uluslararası İş Birliğine Başlıyor

0

Yerel Gençlik Dernekleri Ağı olarak bilinen YGDA’nın dönem sekreteri olan Pi Gençlik Derneği, Türkiye genelindeki gençlik kuruluşlarının Avrupa’da bulunan gençlik kuruluşlarıyla yapılan iş birliğini güçlendirmek adına Sivil Toplum Diyaloğu Projesine başlıyor.

Pi Gençlik Derneği tarafından Hollanda’da yer alan Stichting Bloom Foundation adlı sivil toplum kuruluşuyla beraber ortak bir şekilde yürütülecek olan ‘’Yerelde Gençlik Çalışmalarının Güçlendirilmesi için Sivil Toplum Diyaloğu’’ projesi, 30 Nisan 2021 tarihi itibariyle faaliyetlerine başladı. Projede, İzmir Büyükşehir Belediyesi de iştirakçi olarak yer alıyor.

‘’Yerelde Gençlik Çalışmalarının Güçlendirilmesi için Sivil Toplum Diyaloğu’’ projesi, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından da Avrupa Birliği mali desteği aracılığıyla uygulanan Sivil Toplum Diyaloğu Programının altıncı dönemi dahilinde hibe desteği almıştır. Programın Sözleşme Makamı ise Merkezi Finans ve İhale Birimidir. “Sivil Toplum Diyaloğu”, Türkiye ve Avrupa Birliği’nde bulunan sivil toplum kuruluşlarını, hem bilgi hem de tecrübe alışverişinde bulunmak ve kalıcı bir diyalog oluşturmak amacıyla ortak konular etrafında bir araya toplamayı hedef alan bir hibe programdır. Sivil Toplum Diyaloğu, AB müktesebatıyla alakalı olan alanlarda Türkiye’de ve AB’de yer alan sivil toplum kuruluşları arasında geliştirilmiş olan iş birliği ve ortaklıklar vesilesiyle AB normlarının ve bu konuda iyi uygulama örneklerinin Türkiye’ye kazandırılmasına vesile olmaktadır.

Yerelde Gençlik Çalışmalarının Güçlendirilmesi İçin Sivil Toplum Diyaloğu projesi 30 Nisan 2021 ile 30 Temmuz 2022 tarihleri boyunca devam edecek. Bu tarihler arasında birbirinden farklı etkinliklere denk gelmeniz mümkündür.

Detaylı bilgi için: https://www.pigenclikdernegi.org/tr

İnstagram adresi: https://instagram.com/pi.genclik.dernegi?igshid=19kkyifgqlz5a

 

 

 

Yorum Yap