SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA GELECEĞİ SAHİPLENMEK PROJESİ
  1. Ana Sayfa
  2. Proje, Hibe ve Fonlar

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA GELECEĞİ SAHİPLENMEK PROJESİ

0

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus + KA3 – Politika Reformuna Destek Programı kapsamındaki ‘’Sürdürülebilir Kalkınma- Geleceği Sahiplenmek’’ isimli projenin 6-8 Ağustos 2021 tarihleri arasında Niğde İlinde düzenlenecek I. Bölge Çalıştayı için başvurular başladı.

 

AGESDER’İN düzenlediği bu proje bilgilendirmesi öncesi Derneği tanıyalım:

Avrupa Gençlik, Eğitim ve Spor Derneği (AGES-DER) 2011 yılında eğitim, kültür, turizm alanlarında projeler geliştirerek gençlerin toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamına aktif katılımını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Temel amaç, gençleri üretken ve aktif vatandaşlara dönüştürmek ve gençlerin toplumun ekonomik ve sosyal yaşamına entegrasyonunu artırmaktır.

Dernek, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından ‘’Kalite Sertifikası’’ ( Quality Label) verilerek Avrupa Dayanışma Programı için ev sahibi ve destekleyici kurum olarak akredite edilmiştir.

 

Derneğin Kuruluş Faaliyetleri ve Deneyimleri Nelerdir?

AGES-DER’in temel kuruluş amacı olarak genç işsizliğinin azaltılmasına yönelik gençlere yönelik eğitim programları gerçekleştirilmekte, gençlik geliştirme alanındaki projelerin sayı ve kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca, gençlikle ilgili tüm kuruluşları tek bir platformda bir araya getirmek için yerel bir iletişim forumu başlatmaya yönelik çabalar da devam etmektedir.

AGES-DER’in bir diğer amacı olarak, AB programları seminerler ve sunumlar aracılığıyla gençlere sunulmakta, proje başvuru sahiplerinin ve proje katılımcılarının ihtiyaç duyduğu tüm bilgiler AGES-DER üyeleri tarafından yanıtlanmaktadır.

AGES-DER Başkanı Bilgehan Harmansah, Erasmus+ projeleri de dahil olmak üzere çeşitli gençlik projelerini koordine eden organizasyonun deneyimli üyesidir. Hali hazırda Niğde’nin EURODESK iletişim temsilcisidir.

Projenin Ayrıntılarına Dönersek:

NİĞDE – İÇ ANADOLU 1. BÖLGE ÇALIŞTAYI: 6-7-8 Ağustos 2021

Başvuru İlan Tarihi: 14 Haziran 2021 Pazartesi / Saat: 12.00

Son Başvuru Tarihi: 18 Temmuz 2021 Pazar / Saat: 23.59

Sonuçların İlanı İçin Planlanan Tarih: 26 Temmuz 2021 Pazartesi

 

Çalıştaya Niğde, Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Konya, Karaman, Mersin, Adana illerinden yapılacak başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru yapacakların 18-30 yaş arasında olması gerekmektedir.

Başvuru Formu ve Daha Fazla Bilgi İçin:

http://agesder.org.tr/

https://www.instagram.com/ages_der/

 

 

Yorum Yap