Sivil Koruma Mekanizması Programı
  1. Ana Sayfa
  2. Proje, Hibe ve Fonlar

Sivil Koruma Mekanizması Programı

0

Avrupa Birliğine komşu ülkelerde uygulanacak yeni bir program açıklandı. Bu program dahilinde Deniz ve Kıyı Kirliliğine Karşı Önlem ve Hazırlık konu başlığı, ön plana çıkarılmaktadır. Toplam 3.5 Milyon Euro bütçeye sahip olan bu programa sizler de katılabilirsiniz. Programa katılım hakkında detaylar ve başvuru linkini sizler için araştırdık. 

Programa Kimler Başvurabilir

Bu programa başvurmak için Avrupa Birliği komşu ülkelerde var olan kamu kurum veya kuruluşları ile özel kuruluşlar (tüzel kişiler) başvuruda bulunabilirler. Toplam maliyeti göz önüne alındığı zaman bu programda acil durumları önlemek, sonrasında risk yönetiminde bulunabilmek gibi konu başlıkları ön plana çıkartılmaktadır. 

Bunun dışında hazırlıklı olmak ve acil durumlara karşı hızlı bir çözüm mekanizması kurmakta son derece önemlidir. Bu gibi hassas bir durumun hassasiyetinin farkında olarak Acil Durum merkezli olarak risk yönetimi sağlamak amacıyla program ön plana çıkarılmıştır.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman

Başvuru hakkında tüm detaylı bilgiye aşağıda bulunan link aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 

Toplam bütçe: 3.500.000 Euro olan bu programa Son başvuru tarihi: 8 Haziran 2021 olarak belirlenmiş. 

Proje Ortaği Nasıl Bulunur

Avrupa Birliği projeleri ile ilgili proje ortağı bulmanızı sağlayan pek çok portal yer almaktadır. Bu konuda Erasmus projeleri ve benzer projeler için pek çok seçenek ön plana çıkmaktadır. Dilerseniz burada bulunan link aracılığıyla örnek bir portala ulaşarak Ortak Arama bölümünü kullanabilirsiniz. Bu sayede ortak bulabilir yada benzer projelere dahil olabilirsiniz.

Portala ulaşıp daha detaylı bilgi sahibi olmak için: https://bit.ly/3cPnWS1

Başvuru Linki

Bu konuda iki farklı link vereceğiz. Bir tanesi Avrupa Birliği Başkanlığı resmi internet sitesi olan https://ab.gov.tr/ adresi ön plana çıkarken diğeri yine aynı başkanlığın resmi instagram adresi olacak. 

Bu iki adresi de düzenli olarak takip etmenizi öneriyoruz. Çünkü benzer proje, program ve yarışma ilanları çoğunlukla resmi instagram adresinde yayınlanmaktadır. 

https://www.instagram.com/abbaskanligi/ 

Yorum Yap