“PCM (Proje Döngüsü ve Yönetimi) Eğitimi” | İpek Yolu
0

Pandemi sebebi ile kademeli gerçekleşecek olan ipek yolu eğitimleri için kayıtlar açıldı!

pek Yolu Projesi Amacı Nedir? 

İpek yolu projesi için emek veren ekip; temek hedef kitlesini; 

  • 6-13 yaş grubu
  • 13-18 yaş grubu 
  • 18-30 grubu olmak üzere 

3 grup olarak belirlemiştir.

Öğrencilik hayatı devam etsin yahut etmesin, 30 yaş üstü hariç tüm genç ve öğrencilere hitap eden bir platform yaratmayı kendilerine ilke edinmişlerdir. Türkiye içinde ve diğer ülkelerde proje ve çalışmalara ev sahipliği yapacak olan platform oldukça büyük bir saha ve kaynak olacak!

pek Yolu Proje Alanı Özellikleri Nelerdir? 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapmış olduğu, Organik tarım, hayvancılık ve doğa bilimleri bölümleri ile yirmi beş bin metrekarelik alanda kurulan tesiste; pek çok hayvansal ve sebze kaynaklı gıda üretimi yapılacak. Gençler tarafınca yapılacak olan faaliyetler ve organik ürünler; proje merkezinin kendi ürünleri olacak. Özellikle kadın ve gençleri desteklemeyi ilke edinen platform şimdiden bir hayli ilgi topladı! 

pek Yolu Eitimleri Kapsamında Neler Öğrenilecek?

Organizasyon ve kriz yönetimi konularda uzmanlaştırılması beklenen gençlerin, ekip halinde hareket etme yeteneğinin de geliştirilmesi planlanıyor.  Tematik öğretiler , fikir geliştime workshopları , araştırma ve geliştirme çalışmaları da gençleri bekliyor! Sonrasında ise tasarım atölyeleri ile kodlama eğitimi de tamamlandığında, cihaz parçası üretimi gerçekleşecek. 

Ürünlerinin prototiplerini elde eden proje üyeleri; proje dahilindeki 10 birim ile koordine çalışacak! Diğer ülkelerden gelen veya türkiyede yaşayan proje üyelerine istihdam olanağı ise, projenin bir diğer güzel yanı!

pek Yolu Eitimleri Balıyor!

İpek yolu kapsamında ilk etkinlik için başvurular açıldı!  “Proje Döngüsü ve Yönetimi Eğitimi”

Eğitimi tamamla, ekibini topla,  projeni oluştur, fırsatlardan faydalan !

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.