DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları Başladı

0

30 şehirde öğrencilere teknoloji eğitimleri veren Deneyap Teknoloji Atölyeleri 3. Fazda 27 şehirde daha açılıyor. Öğrenciler, e-sınav ve uygulama sınavı şeklinde olmak üzere iki aşamayı başarıyla tamamlamalarının ardından Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim alma şansı kazanabilecek.

Yeni açılacak olan atölyeler için ilk aşaması olan e-sınav başvuruları başladı.

Aşağıda belirtilen şehirlerde eğitim gören 4. Sınıf, 5. Sınıf, 8. Sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. Sınıf öğrencileri olan kişiler e-sınava başvuru yapabilecek.

Başvuru alınacak şehirler ise şu şekildedir:

Ankara, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Giresun, Hatay, İstanbul, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mardin, Mersin, Ordu, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Van.

Adayların elektronik ortamda yapılacak olan sınava için ön başvurularını gerekli internet sitesi üzerinden 4 Temmuz 2021 saat 23 59’a kadar yapmaları gerekir.

Ön başvurusu onaylanmış olan adaylara hem sınav salonu hem de sınav saatini seçme imkanı sunulacak. Ön başvuru sürecinin tamamlanmasından sonra sınav yeri ve seans seçimi ise 11 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılabilecek. Ön başvurusunu tamamlayan adaylar sonrasında sınav salonu ve sınav saatini seçip başvuru aşamalarını tamamlanmış olurlar.

Sınav, 02 Ağustos ile 23 Ağustos tarihleri arasında 27 şehirde belirlenmiş olan  merkezlerde ve seanslar halinde gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru formu için; https://www.deneyapturkiye.org/

İnstagram adresi; https://www.instagram.com/p/CP5aGhxj7Zm/?utm_medium=copy_link

 

Yorum Yap