Online Seminer: Plastik Hayatlar ve Kanser
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Online Seminer: Plastik Hayatlar ve Kanser

0

“Online Seminer: Plastik Hayatlar ve Kanser” Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanıyor. Seminer, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından da desteklenmektedir. Avrupa Dayanışma Programı kapsamında yürütülen “Çevreni Değiştir, Hayatını Değiştir” proje faaliyetleri çerçevesinde düzenlenecek olan online seminere, katılım gerçekleştirebilmek için başvuru yapılması şarttır.

Seminere başvuru yapmadan önce detayları okuyunuz ve katılmaya kesin karar verdiyseniz, başvuru işlemlerinizi tamamlayınız.

İnsanların günlük yaşamlarında sıkça kullandıkları bardak, pet şişe, çatal, suni köpükten yapılan kaplar, kaşık, saklama kabı, kırtasiye ürünleri ve oyunlarda; azo boyar madde, ağır metaller, bisfenol ve ftalatlar gibi maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler yüksek ısıya maruz kaldıklarında doğrudan gıda ve sıvılara nüfuz etmektedir. Gıdalar ve sıvılar ile insan vücuduna geçen bu zararlı maddeler; triod, östrojen, testosteron hormonlarının üretiminin azalması ve büyüme hormonlarının üretimini azaltmaktadır. Ayrıca plastik malzemeler üzerinde bulunan zararlı hammaddeler; obezite, diyabet, astım, kalp ve damar hastalıkları, meme kanseri, prostat kanseri ve karaciğer hasarı gibi ciddi sağlık sorunlarına da yol açmaktadır. 

“Plastik Hayatlar ve Kanser” semineri 24 Kasım 2020 Salı günü, saat 20:00-21:00 saatleri arasında Zoom programı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Kontenjan 100 kişi ile sınırlıdır. Seminere katılım ücretsiz olup, katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Başvurular Türkiye genelinden kabul ediliyor. 

Son başvuru tarihi 22 Kasım 2020, saat: 20:00

Seminer başvuru formu için tıklayınız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yorum Yap