İngilizce Fırsatım Programı Başvuruları Açıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

İngilizce Fırsatım Programı Başvuruları Açıldı

0

Esas sosyal programı sayesinde bu zamana kadar iş arayışı içerisinde olan 150 gence iş koşulu sunuldu . Bu iş unsuru tam zamanlı ve maaşlı olarak 30’dan daha fazla sivil toplum yerlerinde oluşturulmuştur. İngilizce fırsat programı hayırlı Sabancı desteği ile kurulmuş olup aynı zamanda devlet üniversitelerinde okumakta olan tam 150 öğrenciye daha İngilizce eğitimi için destek sağlanacaktır. Öğrenciler daha iyi yerlere gelebilsin ve daha iyi eğitim alınabilsin diye İngilizce fırsat programı açıldı. 

Fırsat programının açılmasındaki en önemli durum ise devlet üniversitesinde okuyup mezun olan öğrencilerin mezun olduktan sonra iş hayatını kolaylaştırıp onları daha iyi bir yere getirmektir. Kurs 12 ay boyunca 3 kur online şeklinde sağlanacaktır.

 Bu programa katılabilmek için adaylardan bazı kriterler istenmektedir. Bu kriterlere uyulduktan sonra ve istenilen şartlar belirtildiği gibi karşılanıyorsa rahat ve kolay bir şekilde başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

İngilizce Fırsatım Programına katılmak İçin Gerekli Şartlar

Bu programdan yararlanmak isteyen öğrencilerin öncelikli olarak T.C vatandaşı olması gerekir, Türkiye’de ki devlet eğitim okullarında okunması, üniversite öğrencilerinin 3. Sınıfta okuyor olması ve istenilen mezuniyet yılının 2022 olması gerekir, genel not düzeyinin 4’ün üstünde minimum 2.50 olması gerekir. Fakat 100’lük sistem için bu durum 65’dir. 

Ayni zamanda 3 kur boyu itibari ile hemen hemen 12 ay, hafta olarak 2 gün ve 4.5 saat kadar bir online İngilizce dersine katılması gerekir. Hafta içi bu saat 18.30 ve 20.45, hafta sonu ise 11.00 ve 13.15 yada 14.00 ve 16.15 olacak şekilde ayarlanmalıdır. Secimler için öncelikli olarak seçilecek olan kişiler iyi derece ve düzeyde başarılı olan, İngilizce öğrenmeye daha yatkın ve meyilli olan ve gönüllü olup kulüp çalışmaları gibi faaliyetlerde daha aktif olan öğrenciler seçim için öncelikli adaylar arasında yer alır. İngilizce fırsatım programına katılmak isteyen gençlerin bu iyi ve güzel fırsatı değerlendirmesi eğitim açısından oldukça önemli bir husustur. 

Bu program için son başvuru tarihi ise 15 Ocak 2021 tarihindedir. 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

Yorum Yap