İngilizce Access Burs Programı 30 Öğrenciye Kurs Hediye Ediyor
  1. Ana Sayfa
  2. Burs Duyuruları

İngilizce Access Burs Programı 30 Öğrenciye Kurs Hediye Ediyor

0

Amerikan Büyükelçiliği ve Türk Amerikan Derneği tarafından desteklenerek faaliyetlerini yürüten İngilizce Access Microscholarship Burs Programı 30 öğrenciye ücretsiz İngilizce kursu hediye edecek. Şartları ve burs detayları hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Kimler Faydalanabilecek?

Öncelikli olarak bu bursun sadece 9. Sınıf öğrencilerine yönelik olduğunu ifade etmek gerekir. İkinci olarak bu bursun katılımcılarının düşük maddi gelirli olmaları şarttır. Bu konu bordro ile belgelendirilecektir. Eğitim hayatında başarılı olan gençler öncelikli olacaktır.

Programa katılmasına velileri izin verilen öğrencilerin şehir içi gezi ve faaliyetlere katılabilmeleri istenmektedir. Şehir dışında ise İngilizce Yaz Kampı yapılacaktır. Programda Kasım 2020 ile haziran 2022 tarihleri arasında kalmak zorunludur.

Başvuru Usulü ve Mülakat

Başvurular yazımızın sonunda verdiğimiz link üzerinden online olarak gerçekleşecektir. Başvurular arasından şartları sağladığı belirlenen adaylar mülakata davet edilecektir. Mülakatlar Türk Amerikan Derneği merkez binasında gerçekleştirilecektir. Mülakat sonucunun da olumlu olması halinde ücretsiz olarak bu programdan faydalanmak mümkün olacaktır.

Mülakata girebilmek için aşağıdaki 3 durumun belgeli bir şekilde ispatlanması şarttır.

  • Ailenin maddi durumunun kötü olduğuna dair belge (bordro vb.)
  • Veli izin belgesi
  • TEOG ve ortaokul başarı puanını gösterir belgeler

Ücretsiz burs programından faydalanmak için son başvuru tarihi 10 Kasım 2020 olarak belirlenmiştir. Burs boyunca öğrencilere 552 saat İngilizce eğitim verilecek olup kitap ve yol masrafları da karşılanacaktır.

Başvuru İçin Tıklayın

Yorum Yap