KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Burs Duyuruları

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı

0

2020 – 2021 eğitim öğretim yılı için KYK burs ve kredi başvuruları alınmaya başlandı. Başvurular 28 Ekim 2020 tarihinde başlayan başvurular 3 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecektir.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılı için KYK başvuruları alınmaya başlandı. İlana göre;

  • Bu eğitim yılında ilk kez bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrenciler,
  • Halen yükseköğretim kurumunda eğitim hayatına devam eden ara sınıf öğrencileri,
  • Yurtdışında öğrenim gören Türk vatandaşları
  • Önlisans öğrencileri
  • Lisans öğrencileri
  • Yüksek lisans öğrencileri

Başvuru yapabilecektir. Hazırlık ya da intibak öğrencilerine burs verilmeyecektir. Öğrenciler tek başvuru ile KYK yurt, burs ve kredi için başvuru yapacaktır. Başvurular e-devlet üzerinden alınacaktır. Başvuru yapan öğrenciler son başvuru gün ve saatine kadar başvurularında değişiklik yapabilirler. Başvuru yaptıktan sonra bilgiler mutlaka kontrol edilmelidir.

Başvuru esnasında öğrenciler başarı durumu, ekonomik ve sosyal durumlarına ilişkin sorulan soruları yanıtlayacaktır. Bu soruların yanıtlarına göre öğrencilerin sosyo ekonomik durumları belirlenecek ve maddi olarak daha dezavantajlı durumda olanlara yurt veya burs verilecektir. Kredi ise başvuru yapan tüm öğrencilere çıkacaktır.

Başvuru İçin Tıklayın

Geçtiğimiz yıl burs veya kredi alan öğrencilere aylık 550 TL ödeme yapılmıştı. Bu sene için miktar ise henüz belirlenmedi.

Yorum Yap