Kanada Calgary Üniversitesi Burs Başvuruları Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Burs Duyuruları

Kanada Calgary Üniversitesi Burs Başvuruları Başladı

0

Kanada Calgary Üniversitesi Uluslararası Burs Programı için başvurular alınmaya başladı. Kanada’daki Calgary Üniversitesi’nde bir lisans programına kayıt olan uluslararası öğrenciler bu burs programına başvurabilecektir. Kanada’nın en iyi ve büyük araştırma üniversitelerinden biri olan Calgary Üniversitesinde 5 kampus ve 14 fakülte bulunur. Toplamda 250’den fazla program vardır ve öğrenciler için 1.800’den fazla akademik personel görev yapar. Yüksek öğretim kurumunda 33 binden fazla öğrenci eğitim görür.

Başvuru Şartları

Bu bursu almak isteyen öğrencilerin akademik kariyeri yeterli olmalıdır. Ayrıca öğrenci Kanadalı olmamalı veya Kanada’da daimi oturma iznine sahip olmamalıdır. Adaylar 2021-2022 sonbaharında uluslararası lisans öğrencisi olmalıdır. İngilizce dil yeterlilik şartı sağlanmalıdır.

Başvuru Süresi

Calgary Üniversitesi Kanada burs başvuruları 1 Aralık 2020 tarihine kadar alınmaya devam edilecektir. Öğrenciler yılda 15 bin dolar tutarında burs alacaktır. Öğrencinin akademik başarısı devam ettiği sürece burs 4 yıl boyunca yenilenir.
Bu burs için başvuru yapmak isteyenler https://www.ucalgary.ca/registrar/awards/university-calgary-international-entrance-scholarship adresinden başvuru ekranına ulaşabilecektir. Başvuru yapmak için yeterli seviyede İngilizce bilmek gerekir.

Yorum Yap