Doğrulanmış İngilizce öğrenmek için fırsat
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Doğrulanmış İngilizce öğrenmek için fırsat

0

Günümüz iş dünyasında yabancı dil işverenlerin olmazsa olmazları arasına girdi. Zaman geçtikçe birden çok dil bilen arayışı ve bunlara olabildiğince hakim olmak kritik durumlardan sayılıyor. Başvurulacak kurumların istekleri göz önüne alınarak hazırlanacak olan CV’lerde, işverenlerin dikkat ettiği kısım, bilinen dillerin sayısı ve çeşitliliği olmaya başladı. Özellikle İngilizcenin anadil seviyesinde bilinmesi kaçınılmaz bir gereklilik halini aldı.

Ülkemiz son yıllarda Aktif İşgücü piyasası olarak baktığımızda gelişim gösteriyor. Günümüzde İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyancanın yanında Rusça, Arapça, Çince, Japonca gibi dilleri bilen nitelikli işgücüne ihtiyaç giderek artmaya başladı. Çünkü sektörel gelişmeler, yeni yatırımlar, dışa dönük işlerin kurulmasından ve geliştirilmesinden dolayı bu tür personellere talep olmaktadır. Birçok yabancı iş adamı firmalarını temsilen, Türkiye’ye gelip burada Türk şirketlerle işbirliği olanaklarını araştırıyor. Bu tür fırsatları somut sonuçlara dönüştürebilmek adına bu diyalogları sağlayacak en önemli güç ise yabancı dil bilmektir.

Gerekse büyük adımlar, kariyer hedefleri, dünyaya açılma ve globalleşme yeni lisan öğrenmekten geçiyor. Okullarda alınan eğitimler yetersiz kalmaya başlayınca yeni bir arayış içerisine girilmeye başlanıyor. Bu takdirde ek dersler, kurslar, online eğitimler bizi karşılıyor. Özellikle bu zamanda ‘’online’’ olarak birçok eğitim almak mümkün kılındı. İşte bu platformlardan biri:

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin sunduğu e-sertifika sistemi.

Peki, e- Sertifika nedir derseniz:

E-Sertifika, mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler için Anadolu Üniversitesi bünyesinde hazırlanan sertifika programlarını içerir. Bu kapsamda, güncel bilimsel gelişmeler ve sektörel gereksinimler gözetilerek, geniş bir yelpazede çok sayıda sertifika programı katılımcılara sunulur. E-Sertifika Programları her yıl; Bahar, Yaz ve Güz olmak üzere üç ayrı dönemde açılır.

Uzaktan öğretim yöntemine göre tasarlanan e-Sertifika Programlarında dersler Anadolum eKampüs Sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilir. Bu sayede, herkes için, her zaman, her ortamda öğrenme ve kişisel gelişim fırsatı sunulur.

İngilizce öğrenmek de tabii ki bu platform sayesinde büyük bir kolaylık halini aldı. Gerekse A1, B1 düzeylerinde eğitimler alabilir, bilginize bilgi katabilirsiniz.

e-Sertifika Programlarına Türkiye’de ikamet eden Türk vatandaşları ya da yabancı uyruklu bireyler başvurabilirler.

Başvuru Tarihleri:

31.05.2021 – 02.07.2021

İlgili konu hakkında başvuru ve daha fazla bilgi için:

https://esertifika.anadolu.edu.tr/kategoriler

Yorum Yap