Geç Olmadan Projesi
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Geç Olmadan Projesi

0

Geç olmadan, Avrupa Birliği tarafından finansal gereklilikleri karşılanan bir farkındalık projesidir. Proje kapsamında gençlerin iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularında bilinçlenmesini sağlamak amaçlanmaktadır. Ayrıca Geç Olmadan projesi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, AB Bilgi Merkezleri Ağı ve Bilim Virüsü ile ortaklaşa gerçekleştirilmektedir.

Geç Olmadan Projesi Nedir?

Geç Olmadan projesi, gençlerin iklim krizini önlemek, iklim krizini yönetebilmek için yeni teknolojiler geliştirmesini ve bu konuda bilinç kazanmasını amaçlamaktadır. 19 ilde etkinlikler yapılması planlanan proje her ilden 100 üniversiteli genç seçmektedir. Bu kişiler projeye başvuranlar arasından seçilecek ve seçildiklerinde projeye dahil olabileceklerdir.

Programa seçilen 1900 genç, iki farklı eğitim alacaktır. Bu eğitimler “Sürdürülebilirlik Yetkinlikleri” ve “iklim Krizi ve Sürdürülebilirlik” konularını kapsamaktadır. Eğitimlerini tamamlayan gençler daha sonra “Yaratıcı Düşünce” atölyelerine karılacaklardır. Eğitimlerini ve atölyelerini tamamlayan gençler küçük gruplar halinde projelerini tasarlamak için çalışacaktır.

Geç Olmadan Projesine Nasıl Başvuru Yapılır?

Geç Olmadan yalnızca üniversiteli gençlere yönelik bir programdır. 19 ilde etkinlikler düzenleyecek programa o ilde üniversite okuyan gençler başvurabilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra proje yetkilileri tarafından her ilden 100 kişi seçilmektedir.

Seçilen bu 1900 öğrenciye bilgi gidecektir. Yapılacak eğitim ve etkinliklere eksiksiz katılan öğrenciler, proje sonrası tasarım yapacaklardır. Projeye tam katılım sağlayan öğrencilere AB Türkiye İklim Elçileri sertifikası verilecektir. Öğrencilerin program boyunca  Bilim Virüsü, AB Bilgi Merkezleri ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu sosyal medya hesaplarını takip etmeleri gerekmektedir. Ayrıca Geç Olmadan sosyal medya hesaplarından da gerekli bilgilere ulaşılabilir.

Daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için iletişim adreslerimiz:

Başvuru formu: https://linktr.ee/gecolmadantr 
Instagram: instagram.com/gecolmadantr
İletişim: [email protected]

 

Yorum Yap