Bu Yıl Hediyemiz Doğaya!
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Bu Yıl Hediyemiz Doğaya!

0

TURMEPA Nedir?

Ülkemiz kıyı ve denizlerinin koruma altında olmasını ulusal bir öncelik şekline getirmek ve ileriki nesillere temiz denizlerin kucak açtığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak hedefi ile, 8 Nisan 1994 senesinde Rahmi M. Koç’un kurucu önderliğinde, Deniz Ticaret Odası ve bir avuç genç deniz sevdalısı ile beraber başlatılan bir sivil toplum kuruluşudur. 

Hayata geçirmiş olduğu proje ve çalışmalar ile, ulusal ve  uluslararası kapsamda  kamuoyunun bizzat  tanıyor olduğu TURMEPA, 25 sene içerisinde ülkemizin hatırı sayılır deniz odaklı sivil toplum örgütü haline gelmiştir. 1995 senesinde yayınlanmış olduğu  “Denizleri Koruma Deklarasyonu” ile IMO, UNEP, The Club of Rome, ICS ve IUCN gibi organizasyonların global bağlamda desteklerini alan TURMEPA, 19 Haziran 2000 senesinde Bakanlar Kurulu tarafınca alınmış olan  yönetim kararı ile, kamu yararına faaliyet gösteren  dernek statüsünü kazanmıştır

Dünyayı Kurtaran Hediyeler!

Bu yıl hediyemiz doğaya!  %100 geri dönüşümlü green petition havlunu ve doğa sevgini #loveresponsibly etiketiyle sosyal medya hesaplarından paylaş, denizlerimizin korunmasına katkıda bulun. Green Petition ürünlerinin satışından elde edilecek gelirin bir bölümü TURMEPAnın deniz koruma çalışmalarına destek olmakta! Sende doğa sevginle bu kampanyaya dahil ol!  

Dünya Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen : https://www.instagram .com/sahikaercumen/

Turmeta Gönüllü Olmak İstiyorsanız : https://fonzip.com/turmepa/form/gonulluformu

TURMEPA Gönüllülük Programınızın ilk aşaması, Bilgilendirme metnini okuyup, başvuru formunu doldurmanızı  takiben uzaktan oryantasyon ve eğitim programları ile başlayacaktır.

 İlgili tarihler sizlerle program öncesinde paylaşılacaktır. Sizinle düzenli iletişim sağlanabilmesi adına lütfen tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Yorum Yap