Salon Edebiyat Etkinlikleri Başlıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Salon Edebiyat Etkinlikleri Başlıyor!

0

Institut français Türkiyenin düzenlemiş olduğu ve 2021 senesinin ilk ve ilgi uyandıran Edebiyat Salonunda Kirpinin Zarafeti isimli  romanının dünya çapında başarısıyla tanınan yazar Muriel Barbery ağırlanacak.
Her zamanki gibi Yiğit Benerin sunumuyla gerçekleşecek olan Edebiyat Salonu’ nda Muriel Barbéryye, 2021 senesinde Kırmızı Kedi yayınlarından çıkacak olan son romanının çevirisini yapan Ekin Özlü Akseki de eşlik edecek.

​Pandemi sebebi ile mart ayından bu yana organizasyonlarını çevrim içi platformlarda  sürdürmeye odaklanmış  Institut français Türkiye, SALON edebiyat ismindeki , Yiğit Benerin moderatörlüğünde yeni bir çevrim içi edebiyat konferans serisi daha düzenleyecek.

Konferansların her birisinde Yiğit Benere edebiyat camiasıdan sevdiğimiz konuklar eşlik edecek. 

Bener; 

Serra Yılmaz ile Camus salgın kıskacında”;

 JeanMarie Laclavetine ile Edebiyat eve kapanmanın yalnızlığına derman olabilir mi?”; 

Doç. Lale Özcan ile Hekimliğinden vazgeçemeyen yazar: Louis Ferdinand Céline başlıkları üzerine konuşacak.

SALON Edebiyat: Muriel Barbéry & Ekin Özlü Akseki & Yiğit Bener etkinliği ne zaman? 

24 Şubat 2021
19.00

​“SALON edebiyat” 2-17 Haziran günleri arasında ve haftanın Salı günü Fransızca ve her çarşamba Türkçe olarak saat 19.00’da Zoom platformunda canlı olarak gerçekleşecek.  

Etkinlik ücretsizdir, kayıt olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.. Türkçe simültane çeviri özelliğini kullanabilmek için Zoomu güncellemeyi unutmayın!

http://www.ifturquie.org/

Yorum Yap