Avrupa Gençlik Haftası Programlarına Davetiniz Var
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Avrupa Gençlik Haftası Programlarına Davetiniz Var

0

 

Avrupa Gençlik Haftası, iki yılda bir olmak kaydıyla Erasmus+ programının gerçekleşmiş olduğu ülkelerde düzenlenen ve gençlik aktiviteleriyle hareketlilik kazandırılan bir haftadır. Avrupa Gençlik Haftasının amacı; gençlerin sesini büyük kitlelere duyurmak, genç işsizliği ve çevre gibi kapsamlı konulara dair hem karar vericiler hem de politika belirlemede rol oynayan kitlelere bu sesi ulaştırmaktır.

Avrupa Gençlik Haftası kapsamında pek çok dernek de bazı program ve aktiviteler düzenlemektedir. Bu sene 24 Mayıs ile 30 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan bu haftada, Avrupa Komisyonu önderliğinde ve Ulusal Ajansların da katılım sağlayacak. Peki Avrupa Gençlik Haftasının doğrultusunda derneklerin düzenlemiş olduğu etkinlikler nelerdir. İsterseniz bunları yakından inceleyelim.

Avrupa Gençlik Haftası Kapsamında Bu Benim Gönüllülük Hikayem Söyleşisi

 

Avrupa Gençlik Haftasının kutlanmasında bir program düzenleyen Topluma Destek Derneği, Bu Benim Gönüllülük Hikayem söyleşisini online yani çevrimiçi şekilde yapacak. Yurtdışında gönüllü bir şekilde çalışma sağlayan gönüllülerin buluştuğu bu söyleşiye herkes katılım sağlayabilir. İnstagram üzerinden canlı yayın şeklinde yapılacak. Söyleşi tarihi ise 27 Mayıs 2021 Perşembe günü saat 21.00 olarak belirlendi. Avrupa gönüllülük deneyimlerinin aktarılacağı canlı yayında pek çok konuda bilgi alma şansınız vardır.

İnstagram adresi

Sorgun Derneği Avrupa Gençlik Haftası Gönüllülük Söyleşileri

 

Zoom programı üzerinden canlı yayın şeklinde düzenlenecek olan söyleşi programına katılım 250 kişi ile sınırlıdır. Etkinlik tarihi ise 25 Mayıs 2021 Salı günü saat 20.30 ile 22.00 şeklinde belirlendi. Ücretsiz olarak katılım sağlayabileceğiniz bu eğitimin sonrasında sizlere e-katılım belgesi verilecek. Eğitim için yapılmış olan tüm başvurular Türkiye geneli üzerinden kabul edilecek. Eğitime katılım sağlamak için başvuru formunu doldurmanız yeterli olur. Etkinlik içeriği ise şu şekildedir;

 

  • Europass CV nedir? Europass CV nasıl hazırlamalıyım?
  • Avrupa Dayanışma Programı nedir? Avrupa Dayanışma Programına nasıl başvuru yapabilirim?
  • Motivasyon mektubu nedir? Motivasyonun mektubunu neden ve nasıl hazırlamalıyım?
  • Gönüllü çalışan kişilerle söyleşiler
  • Soru ve cevap bölümü
Detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayın.

 

İnstagram adresi

 

Pi Gençlik Derneği Tarafından Düzenlenecek Olan Söyleşiye Davetlisiniz

 

“Pandemi, Gençlerin Hayatını Nasıl Etkiledi ve İyileşme Süreçlerinde Erasmus+ ve ESC’nin Rolü Ne?” isimli canlı yayın kapsamında farklı fikir alışverişlerinin yapılacağı söyleşiye herkes katılım sağlayabilir. 25 Mayıs 2021 Salı akşamı saat 21.30’da İnstagram üzerinden canlı yayına katılabilirsiniz. GSB İzmir Gençlik Merkezleri ve Bornova Gençlik Merkezi ile beraber pandemi sürecinin genç neslin hayatı üzerinde ne gibi etkileri olduğu konusunda konuşmalar yapılacak. Ayrıca süreci yönetme ve bu süreçte rol sahibi olan tüm faktörler de konuşulacak.

 

İnstagram adresi

 

Yorum Yap