Gençler Arası Ses Yarışması Seni Bekliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Gençler Arası Ses Yarışması Seni Bekliyor

0

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen gençler arası ses yarışması; Türk müziği, popüler müzik ve özgün yorum kategorilerinde yapılacak. Online olarak katılım yapılacak olan yarışmaya solo ses kategorisinde bireysel, özgün yorumda ise ekip halinde katınılması gerekiyor. Başvuruların mp4, mpeg, avi, mov formatlarında olması ve dosya boyutunun 2 GB’yi aşmaması gerekiyor. Kayıt linkinin gencizbiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden yüklenmesi lazım. Sunulan performansların, video formatında olması zorunludur. Ayrıca performanslar için sunulacak videoların ses ve görüntü kayıtlarının iyi ve anlaşılabilir olması gerekir. Sorunlu ya da kötü ses ve görüntü yapısına sahip olan videolar kabul edilmeyecektir. Türk Müziği Kadın / Erkek ve  Popüler Müzik Kadın / Erkek kategorilerindeki performansların çıplak ses ile yani orkestra olmadan kaydedilmesi esas alınacak. Fakat yarışmacıların bir ritme ihtiyacı olması halinde sadece bir müzik aleti; eğer kendisi çalıyorsa ya da bir müzisyen yani başka biri çalacaksa eşlik edebilecektir.

Solo seslere performans süresi en fazla 6 dakika olarak belirlenmiştir. Özgün Yorum Kategorisinde ise en az 3 dakika, en fazla 6 dakika şeklindedir. Yapılacak jüri değerlendirmeleri sonucunda her kategoride en yüksek puanı alan 6 yani yarışmacı ya da ekip Türkiye Finali’nde yarışmaya hak kazanacaktır.

Yarışma için başvurular gencizbiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır. Başvuruyu tamamlandıktan sonra üzerinde herhangi bir güncelleme ya da değişiklik yapılamayacaktır.

Yarışmaya 18 yaş ile 29 yaş arasındaki herkes katılım sağlayabilir. Yarışma için başvuru tarihleri 15 Nisan 2021 ile 30 Haziran 2021 arasındadır. Türkiye finalistleri 22 Temmuz 2021 tarihinde açıklanacaktır. Türkiye finali ise 12 Ağustos 2021 tarihinde yapılacaktır.

Belirtilen hükümler düzenlenecek olan Gençler Arası  Ses Yarışması Talimatı’nın sadece bazı maddeleridir. Yarışmaya başvuru yapan bütün katılımcılar Gençler Arası  Ses Yarışması Talimatı’nda yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılacaktır. Söz konusu olan talimatlar ise gençlik merkezlerinden temin edilebilecektir. 

Detaylı bilgi ve başvuru formu için: https://gencizbiz.gsb.gov.tr 

İnstagram adresi: https://instagram.com/gencliksporbak?igshid=1aeso822a0izh

Yorum Yap