1. Diyarbakır Kısa Film Festivali Düzenleniyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

1. Diyarbakır Kısa Film Festivali Düzenleniyor!

0

2020 senesinin haziranında gerçekleşmesi planlanıyor olan Diyarbakır film festivali; covid-19 sürecinden etkilenen etkinliklerden sadece birisiydiDiyarbakır film festivali mayıs ayında  geçtiğimiz yıla inat gerçekleşecek bir organizasyon olacak! 

Diyarbakır film festivali;  Antalya Akdeniz üniversitesi, güzel sanatlar fakültesi mezunu Serhat Gönen in direktörlüğünde meydana gelecek. Diyarbakırlı genç yönetmen in önderliğindeki festivalde; belgesel ve kurmaca kategorilerinde çok kısa bir müddette bir hayli başvuru yapıldı! 

1. Diyarbakır Kısa Film Festivali Amacı Nedir?
Proje direktörü Serhat Gönen proje amacını nitelendirirken; oldukça eski ve manidar olan Diyarbakır kentini dünyaya tanıtmak ve bunun yanı sıra kentin doğal bir plato olduğunu herkese ilan etmek, bu konuda farkındalık kazanmak amaçlı olduğunu anlatıyor.

Kısa Sürede Çok Sayıda Başvuru Yapıldı!
Festival için şimdiden 2025 başvurunun geldiğini belirten Gönen; bu organizasyonda etkin rol aldığı için oldukça heyecanlı olduğunu dile getiriyor

Kısa Film Festivaline Değerli İsimler Danışmanlık Yapacak!
Projeye ev sahipliği yapacak olan kadim kent, Diyarbakır ; ‘1. Diyarbakır Kısa Film Festivali vasıtası ile adını ve anlamını duyuracak! Bununla eş zamanlı olarak da alanında uzman oyuncu, yapımcı ve sinema sektörünün değerli isimlerini ağırlayacak.

 İş fuarı gibi büyük ve sektörü olumlu manada derinden sarsan organizasyonları büyük bir başarı ile üstlenen Antalya Film Forumun genel koordinatörlüğünü devam ettiren Suzan Güverte ve onunla beraber, yönetmenlik ve yapımcılık alanında aldığı aldığı ödüllerle hafızalara kazınan M. Tayfur Aydın bulunuyor. 

Diyarbakır Kısa Film Festivalinin koordinatörlüğünü üstlenen değerli isim Betül Günay da bu etkinlikte bulunan hatırı sayılır kişilerdendir. 

1. Diyarbakır Kısa Film Festivali Ne Zaman?

Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği tarafınca  düzenlenen festival 2021 yılında 20-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. 

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yap