Work and Travel Masrafları İçin Amerika’da Aylık Yaşam Maliyeti Düşürmenin 5 Yolu
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

Work and Travel Masrafları İçin Amerika’da Aylık Yaşam Maliyeti Düşürmenin 5 Yolu

0

Yazın Work and Travel masrafları öğrencilerin en çok düşündüğü konular arasında yer almaktadır. Yaz aylarında Amerika’ya giderek, yeni bir kültürü tanıma şansını elde eden öğrenciler aynı zamanda yabancı dil konusunda da kendisini geliştirme fırsatını bulmaktadır. Fakat Work and Travel şartları karşılanıyor olsa dahi öğrencinin para konusundaki sıkıntılarını aşabilmesi adına yazımız içerisinde Amerika’da masraflardan kısarak Work and Travel nasıl yapılabileceği hakkında bilgiler vereceğiz.

1. Yemek Masraflarında Küçülme
Eğer program kapsamında Amerika’ya gitme şansını bulduysanız, asıl amacınız en lezzetli yemekleri yemek değildir. En azından maddi bakımdan bütçenizi düşünüyorsanız, yemek masrafları konusunda dikkatli olmanız gerekir. Bunu dikkate alarak evinizde yemek yapabilir ve dışarıdakinden çok daha ucuza karnınızı doyurabilirsiniz.

Amerika’da evde yemeğinizi daha uygun fiyata yiyerek, bütçenizin sizi zorlamasına engel olabilirsiniz. Fakat Work and Travel masrafları için küçülmeye giderken, bulunmuş olduğunuz eyalette masraflarınızı belirlemeniz konusunda yardımcı olacaktır. Eğer tatil bölgesinde iseniz market masrafları çok daha pahalı olabilir. Bunun için bulunabilecek en iyi çözüm ise internet üzerinden alışveriş yapmaktır. Bu sayede tatil bölgesinde yaşamanın dezavantajından kurtulmuş olursunuz.

Amerika Work and Travel ile öğrencinin her anlamda gelişmesini sağlamaktadır. Yeni çevre edinilmesi de bunlardan birisidir. Bu çevreyi masraflarınızın azalması için kullanabilirsiniz. Market alışverişi sırasında toplu alışveriş yaptığınız taktirde, indirimlerden yararlanma fırsatı bulabilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden yapılan alışverişler için de arkadaşlarınız ile sipariş verdiğiniz taktirde, tamamını sizin ödemeniz gereken kargo ücretini bölüşme fırsatınız olur.

2. Ulaşım Masraflarını Gözden Geçirin
Amerika’da aylık yaşam maliyeti, dikkat edilmediği takdirde oldukça yüksek olabilir. Bu masrafların yükselmesindeki faktörlerden birisi de ulaşımdır. Program kapsamında gitmiş olduğunuz Amerika’da, günlük yaşamınızı taksi gibi özel araçlar ile gideceğiniz yere ulaşarak değil de otobüs, metro gibi toplu taşıma araçları veya bisiklet satın alarak gideceğiniz yere ulaşmanız çok daha az para harcamanızı sağlar.

3. Gezi Maliyetlerinde Avantajı Yakala
Amerika’ya gitmiş, farklı bir kültürün içerisinde bulunmuş ve yeni kişiler ile tanışmışsanız mutlaka geziler düzenleyerek yeni yerler keşfetmek isteyeceksiniz. Fakat bu durum Work and Travel masrafları açısından bakıldığı zaman sizin bütçenize zarar vermemelidir. Gezerken daha avantajlı fiyatlar ile daha az ücret ödemenin birçok yolu vardır. Eğer gezeceğiniz yere gitmek için uçak kullanacaksanız, daha önceden bilet alarak uçağınızın biletini daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Bu durum otobüs bileti için de aynı şekilde geçerli olmaktadır.

Eğer gezi ile ilgili kafanızda bir düşünce varsa, bunu tek başınıza yapmamanız çok daha avantajlı fiyatlar ile geziyi tamamlamanızı sağlar. Amerika Work and Travel programına katılan birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu öğrencilerden birisi olarak paket tur ile gezilere katılırsanız, tur için ödeyecek olduğunuz ücret 3-4 kat daha az olacaktır.

4. Konaklama Masraflarına Dikkat Edin
Work and Travel masrafları incelendi zaman bütçenin artmasında en etkili olan konulardan birisi de konaklama masraflarıdır. İlk etapta daha uygun bir konaklama yeri bulamadığınız için pahalı bir yerde konaklayabilirsiniz. Fakat her zaman için daha ucuz olan konaklama yerlerini araştırmayı bırakmamalısınız. Haftalık olarak konaklama ücretinde 50 dolar kar eden birisi, aylık bazda 200 dolar bütçesinde yer açmış olacaktır. Bu 200 dolar ile de diğer masrafların karşılanması mümkün olabilir.

5. Telefon Faturası ve Elektronik Eşya Satın Alma
Work and Travel şartları açısından herhangi bir sıkıntı yaşamayan kişiler, ailelerinden uzak kalmaktadır. Bu durumda da konuşma için kontür almak yerine internet üzerinden görüntülü görüşme yapılabilir ve kontür masrafından kurtulmuş olunur. Ayrıca elektronik eşya almak isteyen kişiler, Amerika’da tatil zamanlarını beklemelidir. Ulusal tatillerde elektronik eşya fiyatları yarı yarıya düşmektedir. Fakat Amerika’da aylık yaşam maliyeti açısından daha uygun bütçeli yaşamak isteyen herkes bu indirimlere ilgi göstermektedir. Bunu unutmamalı ve satın almak istediğiniz elektronik eşya için erken harekete geçmelisiniz.

 

Yorum Yap