Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı Proje Başvuruları Başladı
  1. Anasayfa
  2. Gençlik

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı Proje Başvuruları Başladı

0

Avustralya Büyükelçiliği tarafından desteklenen Türkiye Doğrudan Yardım Programı (DAP) 2020-2021 dönemi için proje başvuruları alınmaya başladı. 1 Ekim tarihinde başlayan başvurular için son başvuru tarihi ise 23 Ekim 2020 olarak açıklandı.

DAP Programı Nedir?

Doğrudan Yardım Programı (DAP) kapsamında Avustralya’nın yardım bütçesinden finanse edilerek bir proje yürütülür. Proje kapsamında Türkiye’deki yerel topluluklarla birlikte çalışılır ve yoksulluğun azaltılması için projeler yürütülür. Uzun vadede sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması hedeflenir. Eğitim, toplumsal cinsiyet eşitliği, engellilere eşitlik, gençlere fırsatlar gibi konulardaki fikirler desteklenir.

2020-21 dönemi için de DAP Komitesi tarafından öncelikli kalkınma sektörleri belirlenmiştir:

  • Eğitim
  • Sağlık (kovid 19 temalı projeler)
  • Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınları ekonomik güçlendirme,
  • Engelli bireyleri güçlendirme,
  • Gençliği güçlendirme.

Proje Destek Tutarı

Desteklenen DAP projeleri için ödenecek olan asgari tutar belirlenmemiştir. Ancak azami tutar 10,000 Avustralya Dolarıdır. Sağlanan bütçenin 30 Haziran 2021 tarihine kadar harcanması gerekir. Proje için yapılan harcamalar ise 2 yıl boyunda devam edebilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.