Beejet Hızlandırma Programı Başvuruları Sona Eriyor
  1. Anasayfa
  2. Gençlik

Beejet Hızlandırma Programı Başvuruları Sona Eriyor

0

Çankaya Üniversitesi bünyesinde girişimci adayları için geliştirilen 2020 Yılı BeeJet Hızlandırma Programı için başvurular 23 Ekim 2020 tarihine kadar devam ediyor.

Beejet Nedir?

Çankaya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından başlatılan ve şirketleşmek isteyen teknoloji odaklı iş fikirlerini destekleyen program hızlandırılmış şekilde devam ediyor. Girişimciler bir uzman ile eşleştiriliyor ve iş fikirleri yatırımcı sunumuna hazır hale getiriliyor. Pandemi döneminden ötürü bu sene eğitimler ve mentörlük hizmetleri online olarak yapılacaktır.

Bu proje kapsamında teknoloji tabanlı iş fikirleri desteklenmektedir. Bu tür bir projesi olan her bir girişimci projeye başvurabilecektir. Projesi kabul edilirse desteklenecektir.

Program yaklaşık 4 hafta sürer ve gerekli eğitimler sonrasında fikirler yatırıma hazır hale gelir. Program sona erdiğinde ise akademisyenlerden, uzmanlardan ve yatırımcılardan oluşan jüri tarafından girişimcilerin iş planları değerlendirilir. Kabul edilen fikirler için KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı üzerinden destek verilir ve şirketleşmeleri sağlanır.

Hangi Destekler Verilecek?

Girişimci adaylarının jüri değerlendirmesi sonucunda kazanan projeler belirlenir:

  • Birinciye şirketleştikten sonra bir yıl boyunca ücretsiz olarak Çankaya Üniversitesi Kuluçka Merkezi bünyesinde ofis tahsis edilecektir.
  • İkinciye ücretsiz Ar-Ge projesi yazımı desteği sağlanacaktır.
  • Üçüncüye Fikri ve Sinai Haklar desteği sağlanacaktır.
  • Diğer adaylar ise KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı sayesinde 750.000 TL’ye kadar hibe kazanabilecektir.

Başvuru için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.