TEV Singapur’da Doktora Bursu Veriyor
  1. Anasayfa
  2. Burs Duyuruları

TEV Singapur’da Doktora Bursu Veriyor

0

Türk Eğitim Vakfı tarafından Singapur’da 2021-2022 eğitim yılında karşılıksız doktora bursu verilecektir. Başvurular 31 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Lisans son sınıf öğrencisi olanlar, mezun olanlar, yüksek lisans öğrencisi olanlar veya doktoraya başlamış olanlar başvuru yapabilecektir. TC vatandaşı olan, 30 yaşından büyük olmayan, 4/3.10 veya 100/77.5 not ortalamasına sahip adaylar başvuru yapabilir. TOEFL en az 85 veya IELTS en az 6 düzeyinde İngilizce bilinmesi şarttır.
Başvuru yapan adaylar 31 Aralık 2020 tarihine kadar gerekli belgeleri TEV’e teslim etmelidir. Başvurusu kabul edilen kişiler Ağustos Eylül 2021 ya da Ocak 2022 döneminde burslu eğitimine başlayacaktır.

Gerekli Belgeler

Adaylar;

  • Online TEV başvuru formu,
  • TEV SINGA başvuru formu,
  • Öğrenci belgesi, transkript,
  • Özgeçmiş ve İngilizce bilgisi

belgelerini TEV’e teslim etmelidir.

Başvuru Süreci

Başvuru yapan adaylar şimdiden Singapur’da eğitim görmek istedikleri okul bölüm seçimi için görüşmelere başlamalıdır. TEV SINGA bursiyer adayı olduklarını bildirerek istedikleri okullardan kabul almak için müzakereye başlamaları gerekir.
Adaylar başvuru süresinde çalışmak isteyecekleri 3 süpervizör belirleyecektir. Adayların hazırladığı proje bu 3 hocaya teklif edilecektir. Adaylar başvurdukları bölüm için herhangi bir belge sunmak zorunda değildir.
TEV SINGA bursu için listeye giren adaylar İstanbul’da mülakata alınacaktır. Mart 2021’de yapılacak olan mülakat için en geç Ocak 2020’de adaylara bilgilendirme yapılacaktır.

başvuru için tıklayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.