Medya Okuryazarlığı Eğitimi
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Medya Okuryazarlığı Eğitimi

0

Bu eğitimin ismini son dönemlerde daha sık duyar olduk. Dr. Özgür Yılmazkol’un anlatımı ile Medya Okuryazarlığı hakkında oldukça detaylı bir bilgilendirme sizi bekliyor. Peki ama medya okuryazarlığı nedir? Kısaca bu konuya değinelim…

Medya Okuryazarlığı Hakkında

En basit tabiriyle medya okuryazarlığı medya araçlarını, haberleri yada kitle iletişim araçları yardımıyla yayılan tüm bilgileri doğru çözümleme ilkesi ile yeniden yorumlamaktır. Bu sayede bazı konu başlıklarının mantıklı bir şekilde değerlendirilerek yorumlanması son derece önemlidir. 

Dr. Özgür Yılmazkol bu eğitimde “Medya Okuryazarlığı” hakkında doğru bilinen yanlışları ve temel konu başlıklarını mantıklı bir şekilde sıralamayı amaçlıyor.

Sosyal Medyayı – Medyayı Doğru Yorumlamak İçin

Bu eğitim katılan ilk 500 kişiye ücretsiz olarak verilmektedir. Bu sebeple ne kadar erken davranırsanız ücretsiz sıralamaya girme ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır. Medya okuryazarlığı eğitimi ile birlikte haberlere ve medyada yer alan konu başlıklarına eleştirel bir şekilde yaklaşabilen bilinçli insanlar amaçlanır.

Nelere İhtiyacınız Var

Bu eğitimi tam olarak bitirebilmeniz için internet bağlantısı olan herhangi bir cihaza ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu cihazlar sizin günlük hayatta kullanma alışkanlığınızın fazla olduğu teknolojik cihazlar olursa daha pratik olacaktır. Tabi ki medyayı takip edebilmek adına bir de aktif internet bağlantınızın olması gerekmektedir.

Neler Öğrenilecek

Dr. Özgür Yılmazkol bu eğitimle medya’ya dair her konuda bilgilendirme yapmayı amaçlıyor. Basılı – görsel – sosyal veya işitsel medya kavramları ile eğitime başlanıyor. Sonrasında ise sırasıyla medyayı okumak ve medyayı yazmak gibi konu başlıklarına yer veriliyor. 

Son Derece Etkili Bir Eğitim

Medya okuryazarlığı, giderek daha da önem kazanan bir konu başlığı haline gelecek. O sebeple bu durumun farkına varmak için sizler de bu eğitimi alabilirsiniz. Dilerseniz eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıda bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

EĞİTİM İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yap