Avusturya’da 12 Ay ESC Gönüllülük Projesi
  1. Ana Sayfa
  2. Yurtdışında Eğitim

Avusturya’da 12 Ay ESC Gönüllülük Projesi

0

Avusturya’da 12 ay boyunca sürecek ESC Gönüllülük Projesi için gönüllüler aranıyor. Projede gençlik merkezleri, hem açık hem de kapalı etkinlikler sunulacak. Ana buluşma noktası ise gençlik kafeleri olarak belirlendi. Ayrıca langırt, masa tenisi ya da internet erişimi gibi çok sayıda imkanlar sunulacak. Projedeki amaç; son derece profesyonel olan bir ekibin bir parçası olmak, gençlik çalışanlarını desteklemek ve meslektaşlarınız ile etkinlik projeleri yapmak.

Konaklama, Yiyecek Ve Ulaşım İmkanları

Konaklama alanı, gençlik merkezine yakın bir noktada bulunur. Gönüllüler, kişisel yemek için aylık en az 220 Euro ve cep harçlığı olarak en az 150 Euro alacak. Proje için seçilen gönüllüler isterlerse ulaşım ücretleri için ufak bir ödeme yapabilirler. Ulaşım için de toplu bir bütçe belirlenmiştir.

Etkinlik ve Eğitimler

İlk etapta diğer gönüllüler ile beraber aylık toplantılar yapılacak. Açık Gençlik Çalışmasının ilkelerini, yöntemlerini ve faaliyetlerini tanıma faaliyetleri düzenlenecek. Innsbruck Üniversitesi’nde ücretsiz Almanca kursu imkanı sunulacak.

Kabul Edilecek Gönüllülerde İstenen Özellikler

Projeye katılım sağlamak isteyen gençlerin gruba uyum sağlamaları ve motivasyon içinde olmaları gerekir. Ayrıca gençlerle çalışabilmek için son derece istikrarlı bir yapıda olması önem arz eder. Yeniliklere açık, açık fikirli, yaratıcı ve arkadaş canlısı olması önemlidir.

Proje tarihi; 01.10.2021 ile 30.09.2022 döneminde toplamda 52 hafta olacak şekilde belirlendi.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

 

Yorum Yap