HERITAGE İSTANBUL
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

HERITAGE İSTANBUL

0

Heritage İstanbul, Türkiye’de kültürel miras bilincinin artması ve korunması gibi konuları kendisine sosyal misyon edinen ve bu misyon doğrultusunda ürün hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini hedefleyen koruma, restorasyon, arkeoloji, müze, teknoloji fuarı ve konferansıdır. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve İBB gibi sektörün en önemli paydaşları tarafından desteklenmektedir.

23-25 Haziran 2021 tarihlerinde 5. Kez düzenlenecek olan Heritage İstanbul, bizleri Fethiye ERBAY, Hüsamettin KOÇAN, Salih S. KANOĞLU ve Fatma Hicret UN ile buluşturuyor! Etkinlik konuklarını kısaca tanıyalım:

Fethiye ERBAY; Prof. Dr. 1984 yılında Marmara Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Yüksek Lisansını, Müzeler Personel Yönetim, Organizasyon ve Eğitimi, adlı teziyle tamamlamıştır. Şuanda ise Müze Planlamacısı ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi olarak kariyerini devam ettirmektedir.

Hüsamettin KOÇAN; 1997’den 2005’e kadar Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde dekanlık görevi üstlenmiştir. Bayburt’un Bayraktar köyünde açtığı sanat müzesi ile yöre insanının ekonomik açıdan kalkınmasına destek vermiş ve geleneksel el sanatlarının yok olmasını engellemiştir. Şuanda ise Baksı Müzesi Kurucusu, Baksı Kültür Sanat Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak kariyerini devam ettirmektedir.

Salih S. KANOĞLU; 2009 yılında Herbaryum Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Kanoğlu, Fen Bilimleri Anabilim Dalı Sorumlusu olarak devam etmiştir. 2010 yılında NGBB Müdür Yardımcısı oldu. 2012 yılında Bahçe Bitkileri Bölümünün de sorumluluğunu üstlenen Sn. Kanoğlu, aynı yılın sonunda Bilim Bölümü ve Herbaryum Küratörü görevlerini devretti. Sayın Kanoğlu, halen NGBB Müdür Yardımcısı ve Bahçe Bitkileri Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Fatma Hicret UN; TBMM Müzesi Müdürü olarak kariyerine devam etmektedir.

23-25 Haziran arasında yüz yüze gerçekleşecek konferansta kültürel miras sektör çalışan ve ilgilileri, sektörün en tanınan ve en başarılı isimleriyle bir araya gelip kültürel mirasımıza dair sorun ve çözüm önerilerini tartışacak.

Etkinlik İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Salonu’nda gerçekleşecek olup 25 Haziran Cuma günü, saat 13.15 – 14.15 arasında gerçekleştirilecektir. Heritage İstanbul Konferansı’nda dinleyebilirsiniz.

Konferansa Katılmak ve Daha Fazla Bilgi İçin:

http://expoheritage.com/heritageistanbul/

Daha Fazlası İçin:

@expoheritage

Yorum Yap