Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay Projesi İçin Başvurular Alınıyor
  1. Anasayfa
  2. Gençlik

Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay Projesi İçin Başvurular Alınıyor

0

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Habitat Derneği ve Türk Telekom tarafından hayata geçirilen “Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay Projesi” ile dijital pazarlama eğitimi verilmektedir. Bu eğitimle kadınların pazarlama, online satış, e-ticaret mevzuatı gibi konularda girişimci kadınlar bilgilendirilecektir.

Eğitimin hedef kitlesi kadınlar olsa da eğitime erkekler de başvuru yapabilecektir. Eğitim online olarak katılmak gerektiği için eğitim gün ve saatinde eğitime katılmak şarttır.

Eğitim İçeriği

Eğitim 4 başlıktan oluşacaktır:

  • Pazarlama
  • Dijital Pazarlama
  • E-Ticaret ve Ödeme Sistemleri
  • E-Ticaret Mevzuatı

İnternet Okuryazarlığı Eğitimleri ile dijital dönüşüm devam etmektedir. 2014-2019 yılları arasında 46.600 kişi eğitim almıştır. Şu ana kadarki katılımcıların %53’ünü kadın katılımcılar ve %47’sini erkek katılımcılar oluşturmaktadır.

Proje kapsamında 81 ilden 5 bin kadına eğitim verilmesi amaçlanmaktadır. Eğitim alan kişilerden 500’ü ile Tasarım Odaklı Düşünme Atölyelerine katılacak ve sonrasında 100 kişi mentörlük desteği alabilecektir.

Başvuru Süresi

Eğitim 15 Ekim 2020 tarihinde online olarak yapılacaktır. Eğitim 17.00-19.00 saatleri arasında yapılacaktır. Pandemi nedeniyle eğitim online olarak yapılacaktır. Her yaştan ve her alandan kadın ücretsiz olarak eğitime katılabilecektir.

Eğitime katılmak isteyenler en geç 14 Ekim 2020 tarihinde saat 23.59’a kadar yapılmalıdır. Başvuru için https://form.jotform.com/202822119445956 adresinden başvuru yapılabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.