Gıda ve Sosyal Girişimcilik Projesi
  1. Anasayfa
  2. Gençlik

Gıda ve Sosyal Girişimcilik Projesi

0

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB), Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı, Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü tarafından gıda ve sosyal girişimcilik projeleri hayata geçirilmektedir. 25 Eylül 2020 tarihinde lansmanı yapılmıştır.

Eğitim İçerikleri

Başvurusu kabul edilerek eğitime alınan kişiler için süreç şu aşamalardan oluşmaktadır:

  • Gıda girişimciliği eğitimi
  • İş destek eğitimi
  • Atölyeler
  • Demo day
  • İş planı yarışması

Bu konularda eğitimler verilecek, söyleşiler yapılacak, atölyelerde yüz yüze eğitimler yapılacaktır. Eğitimlerin her birinde alanında uzman eğitimciler katılacaktır.

Başvuru Süresi

Girişimcilik projesi başvuruları alınmaya başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 16 Ekim 2020 günü mesai bitimine kadardır.

Başvurular alındıktan sonra ise uzmanlardan oluşan komisyon tarafından değerlendirilecektir. İş fikri programa uygun olan, yenilikçi, etkileşim sağlayan, çözüm üreten projeler desteklenecektir. Desteklenen kişiler için eğitimler 26 Ekim 2020 tarihinde başlayacaktır.

Yapılacak eğitimler sonunda iş planı yarışması yapılacaktır. Bu yarışmada seçilen ilk 3 kişiye çeşitli ödüller verilecektir.

Başvuru Şartları

İzmir’de ikamet eden herkes başvuru yapabilir. Gıda girişimciliği ya da sosyal girişimcilik konusunda fikir ya da proje sahipleri başvuru yapmalıdır.

Gıda işletmesi olan ya da gıda hakkında girişimi olmak isteyenler girişimcilik başvurusu için https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd25NgBcn40RCUqTaFz9yuuqLSvnEJq5ySGOUOE4R5YzMHIhA/viewform adresinden form doldurabilirsiniz.

Sosyal etkinlikler ya da programlar ile daha fazla kişiye ulaşmak isteyenler girişimcilik programı başvurusu içinse https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd8_lcIsCNo7fLeOoJggJ7xF7AOq9xLydXaR-kVqXkgEy0KkQ/viewform adresinden form doldurabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.