Başarısızlığı Aşan 6 Süper Başarı Hikayesi
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

Başarısızlığı Aşan 6 Süper Başarı Hikayesi

0

Herkes başarılı olmanın yolları ile kendine bir çıkış yolu, bir kariyer fırsatı arar. Ancak maalesef ki başarının tek bir yolu yoktur. Herkes için her konuda başarılı olmanın yolları farklıdır. Ama sizlere ortak bir noktanın sırrını verebiliriz. Başarılı olmanın altında öncelikle başarısızlık yatar. Başarısızlıkların her birinden çıkarılan derslerle başarının temelleri atılır. Başarı öyküsü ile ilham olan kişiler sizin için derledik.

Steve Jobs

İlham veren başarısızlık öyküleri arasında ilk akla gelen Steve Jobs olur. Henüz 20’li yaşlarında Apple ile büyük başarı yakalasa da 30 yaşında kendi şirketinden kovularak çöküşü gördü. Ama pes etmeyerek yeni bir şirket kurdu ve Apple markasını yeniden eline geçirerek zirveye taşıdı. Bu başarı hikayesi beyaz perdeye de taşındı ve şu an dünyanın en bilindik öyküleri arasında yerini koruyor.

Arianna Huffington

Şu anda oldukça popüler olan Huffington Post serisinin yaratıcısı aslında 36 yayıncı tarafından reddedilmiş. Yayına kabul edilene kadar yaşanan tüm bu başarısızlıklara rağmen Huffington şu anda çevrimiçi yayınlarda en başarılı olanlar arasında yer alıyor.

Bill Gates

Microdoft’un kurucusu Gates ilk olarak trafik bantlarını işleme ve analiz etme alanında girişimciydi. Ancak bu ürün başarılı olamadı, süreç hazin sonla bitti. Ama birkaç yıl sonra Microsoft ile başarı hikayesini yazmaya başladı.

George Steinbrenner

1960’larda kendisine ait küçük bir basketbol takımı varken 2 yıl sonra tüm takım iflas etti. Bu başarısızlık 1990’lara kadar devam etti. Korku ve endişelere rağmen Steinbrenner takıma devam etti ve 1997 ile 2003 yıllarında başarı yakalandı. Worl Series katılımı ile Major League Baseball arasında en karlı takımlar arasında yerini aldı.

Walt Disney

Disney serisini bilmeyen yoktur ancak pek çok kişi bu başarının altındaki başarısızlık öyküsünü bilmez. Walt Disney yaratıcı olmadığı gerekçesi ile gazeteden kovulur. Sonra kendi animasyon şirketini kurar ancak kısa sürede kapatması gerekir. Bu çaresizlikle Hollywood’a gider ve başarı öyküsünü yazmaya başlar.

Milton Hershey

Hershey çikolatasının şu anki popüleritesinin altında da bir başarısızlık yatıyor. Hershey çıraklıktan sonra şekerle ilgili 3 ayrı girişimde bulunur ancak hiç biri başarılı olmaz. Son olarak ise Lancaster Caramel Company kurulur ve artık başarılı sonuç alınmaya başlanır. Şu anda sektörün en tanınmış isimlerinden olan Hershey çikolatası kariyerini sürdürüyor.
Başarı öyküsü ile örnek olan isimler farklı sektörlerde ve alanlarda faaliyet gösterse bile hepsinin ortak noktası var. Hiç biri denemekten vazgeçmiyor, yeni girişimlerde bulunuyor ve azimle yoluna devam ediyor. Başarısızlıklar onları durdurmuyor, vazgeçirmiyor daha hırslı bir şekilde yeniden denemeye devam ediyorlar. Bu hikayeleri örnek alarak siz de her zaman denmeye devam etmelisiniz.

Yorum Yap