Yurtdışı Dil Okulları, Dubai Yaşam Avantajları
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

Yurtdışı Dil Okulları, Dubai Yaşam Avantajları

0

Yurtdışı dil okulları ile İngilizce dil eğitimi son yıllarda popülerleşmeye başlamıştır. Yurtdışında eğitim görmek isteyen gençlerin, tercih ettiği birçok Avrupa ülkesi bulunsa da son 2-3 sene içerisinde Dubai’de yaşam ve eğitim de oldukça trend olmaya başladı. İngilizceyi kapsamlı olarak öğrenmek isteyen birçok öğrencinin aklına İngiltere veya Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkeler gelse de Dubai dil eğitimi, yaşamı ve sunmuş olduğu diğer fırsatlar ile eğitim alanında kendini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor.

Bir zamanlar İngiliz sömürgesi olan ve şimdilerde ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük şehridir. 3 milyondan fazla nüfusa sahip olan Dubai, resmi dili her ne kadar Arapça olsa da eğitim kısmında konuşulan dil İngilizce olmaktadır. Aynı zamanda Dubai’nin 3 milyondan fazla olan nüfusunun %85’inden fazlası, tamamen yabancılardan oluşmaktadır. Yerli halkın oldukça az olduğu bu şehirde, okul dışında da İngilizce konuşma fırsatı oldukça fazla olmaktadır. Türkiye’den eğitim görmek için araştırma yapan gençlerin özellikle İngilizce öğrenmek için yurtdışı dil okulları arasında Dubai’yi seçmemesi için herhangi bir bahanesi bulunmamaktadır. İngilizce bu şehirde sadece okul ortamında değil aynı zamanda gün içerisinde de sıklıkla konuşulması bile bu şehrin medeniyetini başlı başına göstermektedir. Dubai’de New York, Londra gibi İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için oldukça avantajdır.

 

Dubai Dil Eğitimi Avantajları

Dubai’de dil eğitimi, yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin zorlanmadan adapte olabileceği bir ortamı öğrencilere sunmaktadır. İngilizceyi henüz daha tam olarak kavrayamamış kişiler için verilen dil eğitimi ile İngilizceyi yeterli seviyede bilen öğrencilere verilen eğitim farklılık göstermektedir. Fakat Dubai’de İngilizce dili için eğitim gören her öğrenci, eğitim sonunda İngilizceyi en iyi şekilde öğrenecekler.

 

Kaliteli Eğitimin Adresi

Parasal olarak sıkıntı yaşamayan Birleşik Krallık, bu yönünü eğitim sisteminde oldukça iyi kullanmaktadır. Dubai’de İngilizce dil eğitimi vermekte olan öğretmenlerin hepsinde CELTA ve DELTA sertifikaları bulunmaktadır. Aynı zamanda yurtdışı dil okulları için öğretmenlerin yeterliliği oldukça önemlidir. Bu durum Dubai’de de geçerlidir. Dubai’de bulunan öğretmenlerin birçoğu yerli öğretmenler değil yurtdışından gelmiş olan öğretmenlerden oluşmaktadır. Özellikle dil öğretmenliği için seçim yapılırken, Avrupa’dan gelmiş olan öğretmenlerin ana dillerinin İngilizce olmasına da dikkat edilmektedir.

 

Part Time İş İmkânı

Dubai’ye eğitimi için gitmiş olan öğrenciler, maddi açıdan da kazanç elde edebilmektedirler. Part time çalışmak için Dubai’nin öğrencilere koymuş olduğu şart, en az 12 hafta boyunca bu şehirde eğitim almış olmasıdır.

 

Basit Vize İşlemleri

Yurtdışı dil okulları arasında Dubai’de bulunan dil okullarından birisini seçerseniz, vize işlemleriniz oldukça basit bir şekilde hallolacaktır. Sadece Dubai’ye girmeden önce vize başvurusu yapılmalı, başvuru formu doğru şekilde doldurulmalı ve okula ödenecek olan para peşin olarak yapılmalıdır.

 

Dünya Geneli Eğitim Sertifikası

Dubai’ye giden öğrencilerin almış olduğu eğitime göre kendilerine sertifika verilmektedir. Bu sertifikalar dünya genelinde geçerli olmaktadır ve akademik başvuru haricinde tüm dünyada geçerli olan bir sertifika sahibi olabilmek için Dubai’de görmüş olduğunuz eğitim sonucunda sertifika almanız yeterli olmaktadır. Eğer akademik kariyer de düşünüyorsanız, Dubai’de mezun olduğunuz okul sonrası akademik başvurular için de eğitiminizi sürdürmeniz mümkündür.

 

Mesleki ve Akademik Diploma İmkânı

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin, Dubai’yi tercih etmeleri durumunda alacakları eğitim sonucunda akademik başvuru yapmaları mümkün olmamaktadır. Bunun için İngiltere’nin Dubai’de açmış olduğu üniversiteler sayesinde öğrencilerin mezuniyet sonrası buralardan alacakları diplomalar İngiliz diploması olarak alabileceklerdir. Bu sayede akademik başvurular da öğrenciler için mümkün olmaktadır.

 

Yurtdışı Yaşam Tecrübesi

Dubai yaşam açısından farklı kültürlerin bir arada olması ile öğrencilerin farklı tecrübelere sahip olmasını sağlamaktadır. Eğitim için vize süresi uzatıldığı ve Dubai’de kalındığı sürece, farklı kültürler ile etkileşime girme ve farklı kültürleri tanıma şansınız olacaktır.

 

Dubai’de Yaşam

Dubai’yi yaşam açısından tercih edilebilecek en güzel yurtdışı şehirlerinden biridir. Kültürel olarak gelişmiş olmasına bağlı olarak, eğitim hayatı dışında öğrencilerin birçok farklı aktiviteye de Dubai’de katılma imkânı olmaktadır. Bunun yanında öğrencilerin asıl amacı olan eğitim hayatı için de Dubai’de bulacağınız yurtdışı dil okulları sayesinde lisans ve yüksek lisans eğitiminize devam etmeniz mümkündür.

 

Yurtdışı dil okulları tercihini yaparken, birçok öğrenci ekonomik olarak kendi durumunu da düşünmektedir. Bu yönden de Dubai’de bulunan dil okulları İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa’da bulunan dil okullarına göre ekonomik olarak daha az maliyettedir. Aynı zamanda Dubai’de 12. haftadan sonra öğrenci olarak part time çalışma imkânı sağlandığı için giderlerinizi karşılamak için yarı zamanlı çalışma sizin Dubai’de yaşamanız ve sosyal ortamlarda yer almanız için yeterli olacaktır.

 

 

 

Yorum Yap