Malta’da Gezilecek 8 Yer
 1. Ana Sayfa
 2. Gençlik

Malta’da Gezilecek 8 Yer

0

Malta hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle ön plana çıkan bir Avrupa ülkesidir. Burada muhteşem bir eğlence sektörü, cana yakın insanlar ve iyi eğitim standartları bulunuyor. Öyle ki Lonely Planet tarafından mutlaka gezilmesi gereken 10 ülke arasında Malta’da yer almaktadır. Malta’ya seyahat edecek olanlara için burada gezip görülmesi gereken yerleri sizler için listeledik. İşte, Malta’da gezilecek 8 yer;

 • Geleneksel Tatlılarıyla Mdina!

Mdina, Malta’nın eskiden başkentliğini yapmış olan bir kenttir. Burada yaygın olarak orta çağ ve barok mimarisinin geliştiğini görüyoruz. Yapıları ile büyüleyici bir görüntüye sahip olan Mdina, aynı zamanda da dünyanın en çok sevdiği dizilerden olan Game Of Thrones çekimlerine de sahne olmuştur.

 • Popeye

  Village Fun Park

Burası 1980 yılında çekilmiş olan ve başrolünde Robin Williams gibi ünlü bir ismin yer aldığı Popeye isimli müzikal film için inşa edilmiştir. Çekimlerin bitmesinden sonra da bir kısmı müze olarak, bir kısmı da eğlence merkezi olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

 • Gozo Adası

Gozo Adası, Malta’nın en büyük ikinci adasıdır. Burada birbirinden güzel müzeler ve katedraller yer almaktadır. Özellikle de adanın merkezi olan Victoria civarında Cittadella’da dikkatleri üzerine çeken çok sayıda yapı yer alıyor.

 • Azure Window

Azure Window, Gozo’da bulunmaktadır ve 28 metre yüksekliğinde doğa üstü bir yapıdır. Doğal kireçtaşından oluşan bir köprü niteliği taşıdığından, herkes tarafından ilgi gören bir yapı olmuştur. Günümüzde ise ne yazık ki yapıyı görmek mümkün değildir. Çünkü sular altında kalmıştır.

 • Valetta

Valetta, Malta’nın başkentidir. Son derece kalabalık bir kent olan bu bölgede, iki günde bir birbirinden güzel festivaller düzenleniyor. Bu nedenle de ülkenin en eğlenceli noktalarından biri haline gelen Valetta, şarap festivalleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

 • Paceville

Paceville, Malta’nın en güzel yerinde konumlanmış bir sokaktır. İçerisinde birbirinden güzel eğlence mekanları ve gece kulüplerini barındırır. Burası her sene binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Paceville, eğlence sektörünün en iyisidir.

 • Sliema

Sliema, bir sahil kasabası görünümünde olan alandır. Paceville’e yürürken sahil yolunu kullanarak kısa süre içerisinde Sliema bölgesine ulaşım sağlanabilmektedir. Burası da tıpkı Paceville gibi gece hayatının en hareketli ve en eğlenceli noktaları arasında yerini alıyor.

 • Blue Lagoon

Blue Lagoon, Comino bölgesinde yer alır. Mavi Lagün olarak da isimlendirilmektedir. Bölgenin en önemli özelliği ise beyaz kumlu bir deniz tabanını yanı sıra berrak suyu ile de korunaklı olan bir koy içerisinde bulunuyor olmasıdır. Ülkenin gerçek anlamda görülmeye değer güzelliklerinden biridir. Blue Lagoon bölgesi eğlence açısından da kendisini son zamanlarda çok geliştirmiştir. Burası her sene milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor.

Yorum Yap