Cosme Kümelenme Teklif Çağrısı
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

Cosme Kümelenme Teklif Çağrısı

0

CoSME kümelenme teklif çağrısı ile sektörel ve coğrafi sınırlar ile sınırlanmadan kümeler ve iş ağları arasında işbirliği yapılması amaçlanır. Avrupa Stratejik Küme Ortaklıklarının kurulması için bu çağrı önem taşımaktadır.

Yapılacak olan teklif çağrısı ile Avrupa Stratejik Kümelenme Ortaklıklarının Uluslararası İlişki (ESCP-4i) sayısı ve gücünün arttırılması, Avrupalı KOBİ’lerin lider pozisyona erişmesi için etkileşimler sağlanacaktır.

Başvuru Süresi

CoSME Kümelenme Teklif Çağrısı için son başvuru tarihi 2 Aralık 2020 günü saat 17:00’a kadar devam edecektir. Son başvuru tarihi Brüksel Saatine göre belirlenmiştir Türkiye saati ile yapılan başvurular için saate dikkat etmek gerekir. Program kapsamında toplam 7.500.000 EUR bütçe ayrılmıştır. Proje sonunda 12 proje desteklenecektir.

Projeye başvuru yapan kişiler üçüncü ülke pazarlarında en az iki ülke hedefleyerek projeyi hazırlamalıdır. Hedeflenen ülke sayısı en fazla 5 olmalıdır. Daha fazlasının hedeflenmesi projenin hayata geçirilmesi için zorluk çıkaracaktır.

Başvuru Şartları

  • Başvurucular Avrupa Kümelenme İşbirliği Platformu’a (AKİP-ECCP) kayıt olmalıdır.
  • Tüzel kişiliğe sahip kuruluşlar başvuru yapmalıdır. Gerçek kişiler başvuru yapamaz.
  • Proje süresi 30-36 ay arası olmalıdır.
  • Proje teklifleri AB resmi dillerinden birinde hazırlanmalıdır. İngilizce olması tercih edilecektir.
  • Başvurular AB ihale ve hibeler portalı üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

 

Yukarıdakiler genel başvuru şartlarıdır. Bileşen A ve Bileşen B için başvuru şartları farklıdır. Bu bileşenlere başvuru yapmak isteyenler şartları yeniden incelemelidir.

Başvurular https://www.ab.gov.tr/cosme-kumelenme-teklif-cagrisi-yayimlandi_52145.html adresi üzerinden yapılacaktır.

Yorum Yap