Öğrenciye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar
  1. Ana Sayfa
  2. Burs Duyuruları

Öğrenciye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

0

Öğrencilerin en büyük sorunu olan finansal sıkıntılar için öğrenciye kredi kartı veren bankalar imdada yetişiyor. Ailesinden gelen para, burs, kredi gibi imkanlar genellikle öğrencilere yetmez. Bu yüzden ben dahil pek çok kişi öğrenci iken bu kartları kullanıp gezmiş, ihtiyaçlarını karşılamıştır. Hep asgari ödenen kartlara mezun olunca bile ödeme yapılmaya devam edilir. Hatta öğrencilere kredi veren bankalar ile nakit ihtiyaçları karşılanabilir, kredi kartı borçları kapatılır.
Biz de bu yollardan geçmiş biri olarak sizler için öğrenciye kredi kartı veren bankalar ile kredi veren bankaları derledik. Faiz oranlarının, kart aidatlarının sürekli değiştiğini unutmadan seçiminizi yapabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

İş Bankası –  İş’te Üniversiteli

Kart aidatı almayan İş Bankası öğrencilerin en çok tercih ettiği bankalardandır. Gecikme faizi olarak da yüzde 2.60 alınıyor. Bu kart başta 400 TL limit ile veriliyor. Daha sonra limiti arttırmak ise mümkün.
İş Bankasının diğer bir avantajı ise müzekart olarak kullanılmasıdır. Böylece öğrenciler gezerken de tasarruf edebilecektir. Benim üniversite yıllarımı da bu kart ile geçirdiğimi söylemeden geçemeyeceğim.

Akbank Exi-26 Öğrenci Kart

26 yaş altı için verilen bu kredi kartında yıllık sadece 20 TL kart aidatı ödemek yetiyor. Yaptığınız harcamaları daha sonra taksitlendirebilirsiniz.

Ziraat Bankası – Genç Kart

5 yıl boyunca kart aidatı alınmıyor ve üniversite öğrencileri için 500 TL, yüksek lisans için 800 TL limit sağlanıyor.

Garanti – Bonus Genç Card

18-25 yaş arası gençlere verilen bu kart için de kart aidatı alınmıyor. Ekstre erteleme ve bonus puan kazanma ile avantaj sağlıyor.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye kredi veren bankalar oldukça fazladır. Ancak her birinin sunduğu kredi miktarı, faizi, vadesi gibi geri ödeme planı farklılık gösteriyor. Faiz oranlarının bile ne kadar değişken olduğunu düşünürsek kredi kullanmadan önce mutlaka bankalardan teklif almakta fayda vardır. Öğrenci için her kuruşun önemli olduğunu varsayarsak böyle önemli bir karar için acele etmeden en avantajlısını seçmek gerekir.

Ziraat Bankası

Öğrencilere KYK kredisi ve bursu ödemesi yapan Ziraat Bankası kredi verirken de ön saflarda yerini alıyor. 500-1000 TL arasında 60 aya varan vade ile burs sağlıyor.

Denizbank

Öğrenci kredisi konusunda düşük faiz sağlayan Denizbank öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Yüzde 1.49 faiz oranı sunan Denizbank 60 aya varan vade sağlıyor.

İş Bankası

Kredi kartı oldukça avantajlı olan İş Bankasında kredi faiz oranı yüzde 2.20 olarak uygulanıyor. Ancak kredi kullanmak için istenen şartlar oldukça kolaydır.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi tarafından 50 bin liraya kadar öğrenci kredisi veriliyor. 60 aya varan vade ile geri ödeme sağlanıyor.

Yorum Yap