Erasmus+ Liderlik Eğitimi
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Erasmus+ Liderlik Eğitimi

0

Gençlerin yerel, ulusal ve Avrupa topluluklarında yaşanan değişimlerde gençlerin etkili olması için liderlik ve başlangıç ilkeleri konusunda erasmus+ liderlik eğitimi verilecektir. Hayata geçirilen gençlik projelerinde gençlerin kendilerini temsil edebilmesi ve sivil topluma aktif olarak katılım sağlamaları için kat edilmesi gereken çok yol vardır. Her gençlerin eşit şekilde katılım sağlaması ve savunması için bu etkinlik düzenlenmektedir. Gençlerin itici güç olmasını sağlamak için belirlenen hedefler doğrultusunda eğitim yapılmaktadır.

Eğitim Ayrıntıları

Pandemi koşullarından ötürü eğitim süresi 8 gün olarak belirlenmiştir. 11-18 Aralık 2020 tarihler arasında eğitim verilecektir. Katılımcılar eğitime Zoom üzerinden katılım sağlayacaktır. Orta Avrupa saati ile 09.30-13.00 saatleri arasında sabah oturumu yapılacaktır. Katılımcı olacaksanız eğitimin detayları size iletişim kanalları ile bildirilecektir.

Başvuru Şekli ve Süresi

Gençler, genç işçiler, genç liderler, belediye temsilcileri, STK’lar gibi kişiler eğitimin hedef kitlesidir. Bu kişilerin eğitimlere katılımı desteklenmektedir. Programın kontenjanı ise 25 kişiliktir.

Eğitime katılmak isteyen gençler https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/leadership-as-a-vehicle-to-youth-participation-online-tc.9043/ adresinden başvuru yapabilecektir. Erasmus+ liderlik eğitimi bu kişilerin kendisini geliştirmesi için katkı sunacaktır.

Yorum Yap