Free Web Turkey’den ‘Sansüre Karşı Farkındalık ve Dijital Araçlar’ Eğitimi
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Free Web Turkey’den ‘Sansüre Karşı Farkındalık ve Dijital Araçlar’ Eğitimi

0

“Sansüre Karşı Farkındalık ve Dijital Araçlar Eğitimi” 24 Kasım 2020 Salı Günü gerçekleştirilecek. Free Web Turkey, programa katılım için başvuruları bekliyor.

Free Web Turkey, 24 Kasım 2020 Salı günü saat 15:00 ve 17:00 arasında sansür farkındalığı yaratmak ve geliştirmek adına eğitim programı düzenlemektedir. Farklı mesleki arka plana sahip içerik üreticileri başvurabilecekleri bu programda, dijital alanda sansür farkındalığı edinmeye yönelik hemen herkesin ihtiyacı olan hukuki bilgi ve dijital araçlar hakkında bilgi edinebilecektir.

Eğitim programına deneyimli basın avukatı olan Ali Deniz Ceylan ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doçent Doktor Erkan Saka eğitmenlik yapacak. Katılımcılara, hukuki anlamda erişim engelinin nasıl işlediği, güncel sansür biçimleri ve de yeni düzenlemelerle onları neyin beklediğine yönelik bilgiler verilecektir. Ayrıca içerik üreticilerinin karşılaşması muhtemel olan sorunlarının çözümüne yönelik de dijital araçların tanıtımı yapılacaktır.

Eğitim programı çevrimiçi gerçekleştirilecektir. Katılımcılar eğitime masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar üzerinden katılabilmeleri için kamera, mikrofon vb. gibi teknik donanıma sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru formu 20 Kasım 2020 Cuma günü saat 15:00’de kapanacaktır.

Eğitim esnasında herhangi bir teknik aksaklık söz konusu olmaması adına katılımcılarla bir test bağlantısı gerçekleştirilecektir. Bu nedenle katılımcıların 23 Kasım 2020 Pazartesi günü, saat 15:00-17:00 arasında bilgilendirme e postasında bulunan bağlantıya birkaç dakikalığına katılması beklenir. Programa katılım için kontenjan 12 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim programının detaylarına ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Yorum Yap